Депутати від “Батьківщини” та “Опоблоку” прогуляли найбільше сесій 2018 року

«Запорізький проект розслідувань» дослідив, як депутати Запорізької обласної ради відвідують засідання сесій та постійних комісій. Набільшими прогульниками сесій стали депутати від “Батьківщини”, “Радикальної партії Олега Ляшка” та “Опозиційного блоку”.

Андрій Гогунський, світлина 1news.zp.ua

Минулого року найбільшим прогульником сесій виявився депутат від «Батьківщини» Андрій Гогунський. Він пропустив всі дев’ять сесійних засідань у раді (100%). Також не з’явився на всіх шести засіданнях постійної комісії з питань агропромислового комплексу та сільськогосподарського виробництва, до складу якої він входить (100%). Це єдиний депутат обласної ради, котрий минулого року пропустив всі голосування.

Трохи менше сесійних засідань пропустив торік Анатолій Синельник від «Радикальної партії Олега Ляшка». У жовтні 2018 року він відмовився від своїх депутатських повноважень за станом здоров’я. Утім, до того часу мав бути присутнім на семи сесійних засіданнях, але відвідав тільки п’ять з них (71%).

Також до трійки найбільших прогульників сесій потрапив голова міської парторганізації «Опозиційного блоку» Віктор Бусько. Депутатом Запорізької облради він став лише 2017 року – після того, як «опоблоківець» Володимир Байда склав свої повноваження через сімейні обставини. Саме його замінив Бусько, також очоливши фракцію «Опоблоку» в облраді. 2018-го року Бусько пропустив 6 сесійних засідань з 9-ти (66%), тому потрапив до трійки найбільших прогульників сесій. Нагадаємо, 2017 року стало відомо, що Віктор Бусько буде навчатися у Лондоні.

Від 2012-го до 2018 року депутат обіймав посаду генерального директора запорізького заводу «Запоріжвогнетрив», кінцевим бенефіціарним власником якого є Рінат Ахметов. Нині він працює у структурах «Метінвесту».

Лідерами за прогулами засідань постійних комісій 2018 року стали  Геннадій Марич від «Опозиційного блоку» та Володимир Редька із «Самопомочі». Також депутати із фракції «Наш край» Володимир Величко та Сергій Грачов. Всі ці депутати пропустили минулого року усі засідання постійних комісій (100%).

Володимир Величко пропустив засідання комісії не лише торік. За даними обласної ради, він був відсутнім на 28 з 30 засідань (93%) своєї комісії 2016 року та пропустив усі 17 засідань (100%) 2017 року.

Загалом 2018 року з-поміж 84 депутатів Запорізької обласної ради більше половини сесій чи засідань постійних комісій пропустили 24 депутати. За законом, якщо депутат пропускає понад 50% засідань комісії чи сесій упродовж року, то виборці можуть поставити питання про позбавлення його повноважень. Про це йдеться у статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Читати детальніше: Як депутати Запорізької обласної ради на сесії не ходили