У Запоріжжі розчисткою балки Алюмінієвої займеться людина з оточення колишнього «смотрящего»

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Вознесенівському району 3 липня уклала договір з фізичною особою-підприємцем Юрієм Саніним про надання послуг з благоустрою території балки Алюмінієвої у Запоріжжі. Сума договору склала 599 тисяч гривень. Про це повідомляється у системі електронних закупівель ProZorro.

Згідно укладеного договору, ФОП Санін Юрій Володимирович до 1 листопада 2019 року має надати відповідні послуги з благоустрою. Передбачається, що у балці, яка знаходиться біля Запорізького державного медичного університету та 6-ї міської клінічної лікарні, знесуть 57 дерев різного діаметру (до 25 та до 80 см.). Найбільше планується ліквідувати дерев твердих листяних порід діаметром до 25 см. – за допомогою бензопилки таких звалять 20 штук. Ще на 1055-ти деревах повинні обрізати гілки. Додатково у балці мають вирізати порослі кущів і дерев, очистити наявні газони і квітники, а гілки дерев та сміття мають вивезти.

Алюмінієву балку мають розчистити до 1 листопада 2019 року

Конкурентами Юрія Саніна у згаданій тендерній процедурі з благоустрою балки Алюмінієвої були ТОВ «БК Комфортсервіс» і комунальне ремонтно-будівельне підприємство «Зеленбуд». Обидві організації зробили майже тотожні цінові пропозиції на аукціоні. Так, «Зеленбуд» запропонував за свої послуги 666 473,75 гривні, що нижче від стартової ціни аукціону на 25 копійок. ТОВ «БК Комфортсервіс» запропонувало 666 400 гривень. Про цю фірму повідомлялося, що її заснували порівняно нещодавно – у жовтні 2018 року. А її засновницею стала Анастасія Фітіскіна, яка раніше розміщала своє резюме для пошуку роботи мерчендайзером, нянею та асистентом (детальніше про це  – «Оформлена на мерчендайзера фірма претендує на півтора мільйони для вивезення гілок»).

Безпосередньо Юрій Санін зареєстрований підприємцем від 2014 року, а його основним видом діяльності є діяльність у сфері архітектури. Про це зазначається у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. У липні цього року підприємець також виграв тендер на послуги з технічного нагляду за виконанням будівельних робіт: мова йшла про нагляд за реконструкцією будівлі комунального закладу «Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій» Запорізької обласної ради.  У згаданому тендері були більш дешеві пропозиції від двох інших учасників, проте їх відхилили. Таким чином, Юрій Санін переміг в аукціоні із найбільшою запропронованою ціною.

Зараз він також зазначений керівником та співзасновником ТОВ «Запоріжжя комунальне», яким співволодіє Дмитро Лобода. Останній є співвласником іншої фірми – ТОВ «Запорожпроект», до статутного фонду якого вніс 8,49 мільйонів гривень. Раніше ТОВ “Запорожпроект” мало назву «Мідас-буд». Цю фірму відносили до сфери впливу колишнього «смотрящего» у Запоріжжі Євгена Анісімова, якого 2013 року затримали правоохоронці у рамках розслідування кримінального провадження за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання).

Стосовно Алюмінієвої балки 2017 року повідомлялося, що в цьому урочищі утворилося звалище сміття. Про це скаржилися місцеві жителі. Того ж року студенти Запорізького державного медичного університету провели акцію з прибирання сміття у балці. Для прибирання міська влада тоді надавала комунальну техніку.