Депутатка міськради Дарія Трюхан придбала нерухомості на 1,5 мільйона гривень

Депутатка та очільниця фракції «Самопоміч» у міськраді Дарія Трюхан придбала квартиру, вартість якої становить 1,52 мільйона гривень. Відповідне повідомлення про зміни в майновому стані вона розмістила на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Загальна площа придбаної квартири становить 77,39 кв.м. Власницею цієї нерухомості Дарія Трюхан стала 2 серпня – повідомляється на сайті НАЗК.

Згідно реєстру нерухомості, квартира розташована у багатоповерхівці по вул. Новокузнецькій, 4 Південного мікрорайону Запоріжжя. В еквіваленті її вартість становить майже 60 тисяч доларів.

Багатоповерхівка, у якій купила нерухомість Дарія Трюхан

У день придбання цього майна Трюхан також задекларувала отримання іпотечного кредиту в розмірі 1,06 мільйона гривень. Додатково відзвітувала про продаж іншої нерухомості за 443 тисячі гривень Роману Трюхану – офіційно колишньому чоловікові. Як повідомлялося, вони були одружені та розлучилися 2015 року, після обрання Дарії Трюхан до міської ради. 2018 року спільно із колишнім чоловіком вона володіла квартирою на 76,85 кв.м. та офісом на 85,04 кв.м., розташованими у Запоріжжі.

Торік Дарія Трюхан стала власницею нової автівки. Вона продала Mazda CX-7 (2008 р.в.) за 355,6 тисяч гривень та придбала дорожчий Nissan Juke (2013 р.в.) за 378 тисяч гривень.

Приблизно так виглядає модель авто Nissan Juke 2013 р.в.

Сукупно 2018 року депутатка отримала 1,88 мільйона гривень. Левову частку цих надходжень становили надані їй кредити (близько пів мільйона гривень) та дохід від підприємницької діяльності (1,02 мільйона гривень). Приватним підприємцем Трюхан стала з квітня 2016 року. При реєстрації вказувала своїм основним видом діяльності комп’ютерне програмування. До того працювала головним бухгалтером у товаристві з обмеженою відповідальністю «Брейн Академі Запоріжжя» та займала аналогічну посаду на інших підприємствах. Офіційно її сукупний річний дохід за 2015 рік складав 18,8 тисяч гривень, а 2014 року вона сукупно отримала 8,8 тисяч гривень.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року у Дарії Трюхан проводили обшуки працівники прокуратури Харківської області спільно з СБУ. Як згодом з’ясувалося, таких заходів було вжито в межах розслідування зловживань запорізьких посадовців на тендерах, унаслідок чого, за даними слідства, у Запоріжжі та Мелітополі Запорізької області було розкрадено 87 мільйонів гривень.

Обшуки відбулись у багатьох чиновників, зокрема в заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка та згаданої депутатки Запорізької міської ради Дарії Трюхан. За подальшими повідомленнями прокуратури, Марченка затримали одразу й оголосили йому підозру за ч.5 ст.191 КК України (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб). Дарія Трюхан тоді потрапила до лікарні. Звідти вона повідомила, що її правоохоронці не затримували та не оголошували їй про підозру у скоєнні злочину.

Читати детальніше: «Запорізькі депутати у судах: розкрадені мільйони та не задеклароване елітне авто»