Хто за гроші з бюджету консультує запорізьких нардепів

«Запорізький проект розслідувань» публікує повний перелік помічників, які допомагають народним обранцям й отримують за це кошти з бюджету. Для цього ми скористалися даними Верховної Ради України, а також відшукали інформацію про консультантів в інших відкритих джерелах. Серед помічників запорізьких «слуг народу» опинився екс-консультант Надії Савченко й помічники колишнього регіонала Вячеслава Богуслаєва, а також прибічники Радикальної партії Олега Ляшка та візажистка.

Згідно із законом “Про статус народного депутата України” кожен парламентар може мати до 31 помічника-консультанта. Вони можуть допомагати нардепам на громадських засадах, або працювати за трудовим договором, отримуючи заробітну плату з бюджету. Загальний фонд виплат для оплачуваних помічників одного депутата 2019 року становить близько 48 тисяч гривень на місяць.

СПАДОК БОГУСЛАЄВА ДЛЯ ГЕННАДІЯ КАСАЯ.

У місті Запоріжжя на виборах до Верховної Ради перемогли виключно кандидати від партії “Слуга народу”. Одним із них став обранець від Комунарського та частини Олександрівського району міста (округ № 74) Геннадій Касай.

Геннадій Касай, світлина – inform.zp.ua

На момент виборів він працював гендиректором спорткомплексу ПАТ “Мотор Січ” – підприємства, президентом і генеральним конструктором якого є екс-регіонал та екс-нардеп Вячеслав Богуслаєв. Наразі радники Богуслаєва допомагають Геннадію Касаю у Верховній Раді.

Так, ще на початку жовтня обранцю платно допомогала Олена Афанасьєва. Виявилось, що раніше вона працювала з Вячеславом Богуслаєвим: була помічником-консультантом колишнього народного депутата чотири скликання одразу, починаючи з 2006 року. У цей проміжок часу Афанасьєва консультувала Богуслаєва також за трудовим договором, тобто на платній основі.

Іншою помічницею Касая на платній основі станом на 25 жовтня була Світлана Кравченко, яка у соціальній мережі Facebook позначена давньою подругою Марії Касай – дружини обранця.

Фрагмент сторінки в Facebook Світлани Кравченко

Крім Афанасьєвої і Кравченко станом на 25 жовтня Геннадію Касаю допомагали ще 12 помічників, але вже на громадських засадах, тобто безоплатно. Серед них зазначена Наталія Ульяненко, яка була радницею Богуслаєва безпосередньо в ПАТ “Мотор Січ”, а також  Андрій Зінченко, який займає посаду начальника управління кадрів названого підприємства. Іншими помічниками народного депутата на безоплатній основі стали переважно його колеги з професійної сфери.

І СПОНСОРИ, І КОНСУЛЬТАНТИ ДЛЯ РОМАНА СОХИ.

Інтереси жителів Дніпровського та Заводського районів Запоріжжя (округ № 75) в парламенті представляє Роман Соха, який також обирався до парламенту від партії «Слуга народу».

Роман Соха, світлина – ipne.ws

Роману Сохі станом на 25 жовтня платно допомагали також двоє помічників – це Максим Волік і Марина Плюйко.

Волік наразі значиться співзасновником ТОВ «АТП 08-13» із загальним уставним фондом близько півмільйона гривень. Цьогоріч він став кандидатом на посаду керівника експертної групи з питань цифрової інфраструктури на транспорті одного з підрозділів Міністерства інфраструктури України. Про Плюйко відомо, що вона жертвувала кошти до виборчого фонду Сохи – близько 40 тисяч гривень. Хоча раніше жінка розміщувала своє резюме на сайті з працевлаштування work.ua, але наразі воно видалене.

На громадських засадах Сохі допомагають шість помічників, до яких потрапив й Олександр Передерій. Він теж був офіційним донором передвиборчої кампанії: пожертвував у фонд депутата 69 тисяч гривень.

ШЕВЧЕНКУ ДОПОМАГАЮТЬ ПРИБІЧНИКИ РАДИКАЛЬНОЇ ПАРТІЇ.

Від Вознесенівського та Хортицького районів міста (округ № 76) до Верховної Ради потрапив Євгеній Шевченко, який представляє партію “Слуга народу”.

Євгеній Шевченко, світлина – inform.zp.ua

В парламенті обранцю платно допомагають троє помічниківДмитро Ковальов, Михайло Міщанюк та Ірина Дергачова.

Дмитро Ковальов – це редактор видання Most-News, який 2018 року працював журналістом в інтернет-виданні «Голос Запоріжжя», а до того закінчував «Запорізький національний університет». Такі дані містить Facebook сторінка Ковальова.

Міщанюк – юрист, який має мало відношення до Запоріжжя. З 2012 року він навчався у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка й нині працює в столиці. Раніше був помічником нардепа Валерія Дубіля від «Батьківщини».

Ірина Дергачова стала помічницею Шевченка нещодавно. Вона є сестрою Юрія Хохлова – запорізького громадського діяча та редактора інтернет-видання «Вместе». Минулого року Юрій Хохлов разом з Іриною Дергачовою отримували заробітну плату від Радикальної партії Олега Ляшка. Дані про це містяться у фінансовій звітності партії. Ще раніше повідомлялося, що Юрій Хохлов був на весіллі разом із фігурантом справи про сепаратизм.

Сама Ірина Дергачова нині є співзасновницею громадської організації «Вмєстє». 2014 року жінка балотувалась від Радикальної партії Олега Ляшка до Верховної Ради. А наступного року йшла від цієї ж політичної сили до Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради, але в усіх випадках безрезультатно. Потім Дергачова стала помічницею Яна Корольова, якого 2015 року обрали до Запорізької обласної ради від Радикальної партії.

На громадських засадах Шевченку станом на 25 жовтня допомагали шестеро помічників, серед яких був зазначений Станіслав Дергачов – ймовірно є чоловіком Ірини Дергачової. Також консультантом став Анатолій Сидоренко, який очолює незалежну профспілку працівників швидкої медичної допомоги Запоріжжя.

ШТЕПА ПЛАТИТЬ ЕКС-ПОМІЧНИКУ ДЕПУТАТА ВІД БПП.

Від Шевченківського та частини Олександрівського району Запоріжжя (округ № 77) до парламенту обрали Сергія Штепу. За фахом він – професійний фотограф, який раніше працював у засобах масової інформації.

Сергій Штепа, світлина – 061.ua

У Верховній Раді депутату платно допомагають Михайло Бабич та Вадим Кеда.

Михайло Бабич за фахом юрист, він живе у Києві. Починаючи з 2008 року Бабич був помічником інших народних депутатів України, а востаннє на платній основі допомагав Віталію Гудзенко, який обирався 2014 року від партії “Блок Петра Порошенка” за виборчим округом №92 (Київська область). Інший помічник, Вадим Кеда, працював заступником директора студмістечка Запорізького національного технічнго університету, а потім був методистом у «Запорізькому коледжі радіоелектроніки».

На громадських засадах, тобто безкоштовно, нардепу Штепі допомагають семеро помічників, серед яких опинилася й адвокат Ольга Зелінська. Її чоловік працює оперуповноваженим в ГУ НП Запорізькій області і за законом щорічно подає декларації. Такі «звіти» за 2016 та 2017 свідчать, що його дружина Ольга Зелінська не отримувала будь-яких заробітків і не мала грошових заощаджень. Утім, 2017 року вона подарувала чоловікові більше ніж півмільйона гривень, за які він офіційно придбав нову автівкуSuzuki Vitara (2017 р.в.). Тоді Зелінська прокоментувала, що чоловік не відслідковує її заробітків, тому й не може їх належним чином задекларувати. Не відобразив Станіслав Зелінський статків дружини й за 2018 рік.

ПОМІЧНИЦЯ ПОНОМАРЬОВА ДОПОМАГАЛА ВАЛЕНТИРОВУ. 

Від Бердянська, Бердянського, Більмацького, Розівського та Чернігівського районів Запорізької області (округ №78) до парламенту обрали Олександра Пономарьова. Він став єдиним народним депутатом-мажоритарником, якого у регіоні повторно обрали до парламенту – від партії «Опозиційна платформа – за життя».

Олександр Пономарьов, світлина – unian.net

У Олександра Пономарьова лише одна помічниця, яка працює на народного депутата за трудовим договором – це Анна Деркач. У Верховній Раді минулого скликання (2014-2019 рр.) вона також допомагала Олександру Пономарьову на платній основі й одночасно на громадських засадах була помічницею Сергія Валентирова, який у парламенті входив до фракції «БПП – Солідарність».

Деркач була помічницею у різних народних депутатів України, починаючи з 2002 року. Вперше допомагала Петру Писарчуку, який 2002 року обирався до парламенту від Львівської області за самовисуванням, а 2006 року йшов до Верховної Ради від Партії регіонів.

Окрім Деркач, у Олександра Пономарьова станом на 25 жовтня більше не було помічників.

ЯЦИК ЗВІЛЬНИЛА ПОМІЧНИКА, ЯКИЙ СТАВ ФІГУРАНТОМ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ.

Від міста Василівка й Енергодар, а також Василівського, Великобілозерськоого, Кам’янсько-Дніпровського районів і частини Оріхівського району Запорізької області (округ №79) народним депутатом обрали Юлію Яцик. Вона йшла до парламенту від партії «Слуга народу», а до обрання керувала власним адвокатським бюро й працювала директором в ТОВ «Юридична фірма «Діксі».

Юлія Яцик, світлина – getman.media

На платній основі Юлії Яцик станом на 25 жовтня допомагав лише один помічник – це Сергій Грубий, який працює у нардепа на постійній основі. Він має мало відношення до Запоріжжя: живе та працює у Києві, зокрема є юристом в Асоціації правників України. Влітку цього року на своїй сторінці у Facebook юрист активно поширював дописи сторінки Громадської приймальні Олега Петровця, який є депутатом Київради від БПП і цьогоріч балотувався до парламенту.

На початку жовтня народній обраниці платно допомагала й інша людина – її бізнес-партнер Микола Духонченко. Влітку цього року він став власником її адвокатського бюро. Утім, нещодавно з’ясувалося, що раніше Духонченко був слідчим, якого затримували на одержанні хабаря. Можливо, через набуття розголосу цієї історії, Духонченко тепер допомагає народній обраниці лише на громадських засадах.

Нагадаємо, раніше для Руху ЧЕСНО ми з’ясували (першоджерело), що адвокатом Духонченко став 2017 року, отримавши тоді відповідне свідоцтво, а раніше він працював у слідчому відділі Василівського районного відділення ГУМВС України в Запорізькій області. Під час роботи в міліції його й затримали на одержанні хабаря. Мова йшла про випадок, коли під час розслідування одного з проваджень Духонченко дізнався про збут однією з осіб метамфетаміну, але не повідомив про цей злочин. Натомість, за даними слідства, став вимагати хабар за невнесення цієї інформації до реєстру досудових розслідувань. У результаті, Жовтневий районний суд своїм вироком від 4 лютого 2019 року визнав Духонченка винним в отриманні 2015 року 300 доларів і 5 тисяч гривень хабаря за нерозслідування справи про збут наркотиків.

У березні цього року Микола Духонченко подав апеляційну скаргу на такий вирок до Запорізького апеляційного суду, який дотепер її розглядає. Тим часом, на платній основі став помічником запорізької обраниці у парламенті Юлії Яцик, яка нещодавно так прокоментувала це призначення:

«На сьогодні вироку в цій справі немає. Я особисто брала в ній участь як захисник, і мені відомі подробиці цієї справи. Тому я знаю, наскільки вона безпідставна. Сподіваюся, що найближчим часом ми отримаємо або виправдний вирок, або перекваліфікацію дій за обвинувальним актом. Бо доказів цього факту (хабарництва, – прим.) жодних немає, крім слів самої заявниці у справі. Перша інстанція визнала Миколу Духонченка винним, але свідки, допитані в межах справи, не підтверджують цього факту. І тут більше питань до судді, яка винесла такий вирок. Тому справа зараз розглядається в апеляційному суді Запорізької області», – повідомила Яцик.

Востаннє засідання суду у справі Духонченка призначали на 24 жовтня 2019 року, але результати розгляду справи наразі невідомі.

Після розголосу цієї історії Микола Духонченко став допомагати народній обраниці на громадських засадах, тобто вже безоплатно. Крім нього на громадських засадах Юлії Яцик також допомагають ще чотири помічника, серед яких була й Наталія Кругляк – її рідна сестра.

ДЕПУТАТУ МІНЬКУ ДОПОМАГАЄ ДЕПУТАТ ТІМОФЄЄВ.

В Мелітополі та Мелітопольському районі (округ №80) на виборах переміг Сергій Мінько, який обирався за самовисуванням, а до обрання очолював Мелітопольську міську раду. На посаду мера Мелітополя його обирали 2015 року від БПП “Солідарність”.

Сергій Мінько, світлина з youtube.com

Єдиним помічником Сергія Мінька лишається Павло Тімофєєв, який допомагає йому на платній основі. Сам Тімофєєвдепутат Мелітопольської міської ради, який 2015 року обирався до міськради від “БПП-Солідарності”.

Раніше «Запорізький проект розслідувань» повідомляв, що на дату обрання депутатом міськради Тімофєєв працював начальником управління з внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання й виявлення корупції виконкому Мелітопольської міськради. Влітку 2018 року він звільнився з цієї посади й отримав нову роботу у приватній фірмі — став заступником директора у ТОВ «Проектно-будівельна компанія «АКВІ-БУД». Наприкінці вересня цього року Павло Тімофєєв придбав майнові права на об’єкт нерухомості (незавершене будівництво) у ТОВ «Роял Хауз Груп» за 810 тисяч гривень, а також купив цінні папери (деривативи) на 345 тисяч гривень. Тобто, фактично придбав права на нерухомість на 1,15 мільйона гривень. З’ясувалось, що ця нерухомість розташована в ЖК «Нова Англія», який будується в столиці.

Проект житлового комплексу “Нова Англія”

“У вересні цього року я вирішив інвестувати свої заощадження у будівництво багатоповерхового будинку у Києві. Забудовник ЖК “Нова Англія” пропонує інвесторам лише формат купівлі деривативу, що повністю відповідає діючому законодавству”, — прокоментував Павло Тімофєєв.

Щодо статків, помічник нардепа зауважує, що протягом тривалого часу працював не лише у виконавчому комітеті Мелітопольської міськради, але й у різних приватних структурах.

“За останні три роки мій сукупний офіційний дохід, власні заощадження на банківських рахунках, а також дохід від продажу квартири дали мені можливість здійснити цю інвестицію. Всі мої доходи та заощадження були відповідним чином задекларовані на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Щодо самої інвестиції, то це однокімнатна квартира у Голосіївському районі, яка має бути побудована лише у 2021 році”,повідомив «Запорізькому проекту розслідувань» Тімофєєв.

Окрім Тімофєєва народному депутату Сергію Міньку на громадських засадах допомагають ще дев’ятеро помічників. Серед них нещодавно опинився й Микола Євдокименко, який входить до виконавчого комітету Запорізької міської ради і зазначений керівником «Запорізького автомобілебудівного заводу». Кінцевим бенефіціарним власником підприємства є Таріел Васадзе.

МЕЛЬНИКА КОНСУЛЬТУЄ ЕКС-ПОМІЧНИК НАДІЇ САВЧЕНКО.

Від міста Токмак, Веселівського, Михайлівського, Приазовського, Приморського, Токмацького та Якимівського районів (округ № 81) до Верховної Ради обрали кандидата від партії «Слуга народа» Павла Мельника.

Павло Мельник обирався від округу № 81

Станом на 25 жовтня нардепу від Токмаччини допомав лише один помічник – це Сергій Каляка. Він юрист з Харкова, який раніше був помічником-консультантом народної депутатки Надії Савченко – допомогав їй на платній основі.

Надія Савченко, нагадаємо, заявляла, що диктатура є необхідною формою правління для України. 22.03.2018 ВР України надала згоду на арешт Надії Савченко на підставі матеріалів ГПУ щодо можливої підготовки до теракту та державного перевороту. Тепер її колишній помічник працює на запорізького обранця за сумісництвом й отримує за це кошти з бюджету.

«Вибір кандидатури зазначеного помічника, насамперед, обумовлений його юридичною освітою, наявністю наукового ступеня кандидата наук. Сергій є автором багатьох наукових робіт. У нього також є досвід роботи в міжнародних організаціях. Наприклад, він проходив стажування в ITC (International Trade Centre/Центр міжнародної торгівлі). Це агенція, яка є структурним підрозділом ООН. Також він має досвід роботи в сфері міжнародних відносин – більше семи років. І вільно володіє двома іноземними мовами – французькою та англійською», – прокоментував “Запорізькому проекту розслідувань” свій вибір Павло Мельник.

Станом на 25 жовтня обранець більше не мав інших помічників. До свого обрання Павло Мельник був громадським діячем, PR-директором Благодійного фонду «Алкоголь СТОП», а в минулому – журналістом та телеведучим.

НІКІТІНА НАЙНЯЛА ПОМІЧНИКОМ ЧОЛОВІКА.

Гуляйпільський, Вільнянський, Запорізький, Новомиколаївський, Пологівський райони та частина Оріхівського району входять до округу № 82. Від нього до парламенту обрали Марину Нікітіну, яка балотувалась від «Слуги народу» та під час балатуванння офіційно не працювала.

Марина Нікітіна, світлина з Facebook

На платній основі Нікітіній в парламенті нині  допомагають двоє помічників – це Олександр Нікітін та Вікторія Гужва.

Рішення про такі призначення вже викликали неабиякий резонанс, адже Олександр Нікітін – це чоловік народної обраниці, якого вона офіційно працевлаштувала до себе на роботу.

Раніше «Запорізький проект розслідувань» повідомляв, що Олександр Нікітін був довіреною особою Володимира Зеленського на виборах Президента України цього року. На той час він був зареєстрований приватним підприємцем: згідно з держреєстром, працював у сфері ремонту та техобслуговування автівок, але цьогоріч припинив таку діяльність. Його дружина Марина Нікітіна на час виборів входила до виборчої комісії в окрузі №82. Вікторія Гужва, яка наразі також платно допомогає Нікітіній, працювала візажисткою.

Фрагмент сторінки Гужви в Instagram, дані – kp.ua

Такі призначення й спричинили скандал в соціальних мережах, зокрема через можливу некомпетентність помічників Нікітіної та родинні зв’язки. Тоді Марина Нікітіна на своїй сторінці у Facebook так прокоментувала ситуацію:

Друзі! Звикайте – країну змінюють коміки, фотографи, ведучі весіль, візажисти та механіки! Це такий зараз тренд”.

Згодом депутатка обмежила доступ до своєї сторінки в цій соціальній мережі. На громадських засадах народну обраницю від Гуляйпілля наразі консультують ще п’ять помічників.

Ольга Приходько,
«Запорізький проект розслідувань»

 

Слідкуйте за  публікаціями «Запорізького проекту розслідувань» у Facebook

Новини проекту у Telegram — t.me/zp1nvestigation

Допомогти «Запорізькому проекту розслідувань» робити більше оглядів на політичну та економічну тематику:

картка ПриватБанку – 4731-1856-1510-8187