У Запоріжжі перед виборами переглянуть умови розподілу коштів депутатського фонду

На сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться 18 грудня 2019 року, розглянуть проект рішення про затвердження “Програми використання коштів депутатського фонду у 2020 році”. Якщо проект ухвалять, то для запорізьких обранців у виборчий рік розмір щорічної фінансової допомоги, яку вони можуть надавати зі своїх депутатських фондів містянам, зросте з 300 до 400 тисяч гривень. Про це повідомляє Громадський Рух ЧЕСНО.

Депутатський фонд – це гроші з бюджету міста, які обранці мають право розподіляти на потреби мешканців Запоріжжя. Щороку міськрада затверджує програму використання таких коштів. Так, згідно з відповідною програмою на 2019 рік, загальний розмір депутатського фонду Запорізької міської ради становив 64 мільйони гривень. Отже, кожен із 64 депутатів міськради мав змогу розподілити 1 мільйон гривень.

Документ також визначає, на які саме потреби за поданням обранців можуть спрямовуватися ці гроші. Один із напрямів – надання грошової матеріальної допомоги громадянам міста, які опинились у скрутному становищі. Програмою на 2019 рік було визначено, що розмір такої допомоги не може перевищувати 30% депутатського фонду кожного обранця, тобто не може бути більшим, ніж 300 тисяч гривень на рік.

В оприлюдненому нещодавно проекті рішення Запорізької міськради про затвердження “Програми використання коштів депутатського фонду на 2020 рік” передбачено збільшення розміру надання матеріальної допомоги громадянам до 40%, тобто до 400 тисяч гривень на одного депутата. Проект рішення підготував Департамент бюджетної та фінансової політики Запорізької міської ради.

Стосовно розподілу коштів депутатського фонду на грошову матеріальну допомогу запоріжцям в місті минулого року зчинився скандал. Зокрема, на сесії міськради, що відбулася 31 січня 2018 року, активісти закидали депутатку від “Опозиційного блоку” Зінаїду Гальчинську гривнями. Причиною стало те, що в серпні 2017 року Запорізька міська рада погодила надання матеріальної допомоги депутатціофіційно на лікування. А того самого 2017 року Зінаїда Гальчинська стала власницею дорогої автівки Renault Duster вартістю 426 тисяч гривень, яку ще й вчасно не задекларувала.

Читати повністю: Обранці Запоріжжя перед місцевими виборами на третину збільшують свій депутатський фонд

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм