• 13 Тра /2021
  • UA | RU

Новини

У Запоріжжі перед виборами переглянуть умови розподілу коштів депутатського фонду

Світлина ztv.zp.ua

На сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться 18 грудня 2019 року, розглянуть проект рішення про затвердження “Програми використання коштів депутатського фонду у 2020 році”. Якщо проект ухвалять, то для запорізьких обранців у виборчий рік розмір щорічної фінансової допомоги, яку вони можуть надавати зі своїх депутатських фондів містянам, зросте з 300 до 400 тисяч гривень. Про це повідомляє Громадський Рух ЧЕСНО.

Депутатський фонд – це гроші з бюджету міста, які обранці мають право розподіляти на потреби мешканців Запоріжжя. Щороку міськрада затверджує програму використання таких коштів. Так, згідно з відповідною програмою на 2019 рік, загальний розмір депутатського фонду Запорізької міської ради становив 64 мільйони гривень. Отже, кожен із 64 депутатів міськради мав змогу розподілити 1 мільйон гривень.

Документ також визначає, на які саме потреби за поданням обранців можуть спрямовуватися ці гроші. Один із напрямів – надання грошової матеріальної допомоги громадянам міста, які опинились у скрутному становищі. Програмою на 2019 рік було визначено, що розмір такої допомоги не може перевищувати 30% депутатського фонду кожного обранця, тобто не може бути більшим, ніж 300 тисяч гривень на рік.

В оприлюдненому нещодавно проекті рішення Запорізької міськради про затвердження “Програми використання коштів депутатського фонду на 2020 рік” передбачено збільшення розміру надання матеріальної допомоги громадянам до 40%, тобто до 400 тисяч гривень на одного депутата. Проект рішення підготував Департамент бюджетної та фінансової політики Запорізької міської ради.

Стосовно розподілу коштів депутатського фонду на грошову матеріальну допомогу запоріжцям в місті минулого року зчинився скандал. Зокрема, на сесії міськради, що відбулася 31 січня 2018 року, активісти закидали депутатку від “Опозиційного блоку” Зінаїду Гальчинську гривнями. Причиною стало те, що в серпні 2017 року Запорізька міська рада погодила надання матеріальної допомоги депутатціофіційно на лікування. А того самого 2017 року Зінаїда Гальчинська стала власницею дорогої автівки Renault Duster вартістю 426 тисяч гривень, яку ще й вчасно не задекларувала.

Читати повністю: Обранці Запоріжжя перед місцевими виборами на третину збільшують свій депутатський фонд

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм

 

Комментувати