В Запорізькій обласній інфекційній лікарні, яка приймає хворих на коронавірус, дефіцит халатів та респіраторів (ДОКУМЕНТ)

«Обласна інфекційна клінічна лікарня», яка першочергово шпиталюватиме хворих на коронавірус, не має жодного ізоляційного халату та респіратора необхідного класу захисту. Про це повідомляють аналітики організації StateWatch.  

Згідно наказу Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА, у Запоріжжі лікарнею, яка першочергово прийматиме хворих на коронавірус, визначено «Обласну інфекційну клінічну лікарню» Запорізької обласної ради. Наразі у медичному закладі гострий дефіцит засобів захисту для медичного персоналу. Так, в лікарні повністю відсутні ізоляційні халати, бахіли, медичні фартухи та респіратори класу захисту FFP2. Разом з тим, потреба у халатах складає 176 штук на добу, а вказаних респіраторів необхідно 640 штук на добу. Про це йдеться у відповіді, яку аналітикам організації StateWatch надали у Запорізькій обласній державній адміністрації 23 березня 2020 року.

Зауважимо, що у січні цього року МОЗ України видало наказ № 185, у додатках до якого зазначається, що медичні працівники при відборі зразків матеріалів від осіб, у яких підозрюють захворювання на коронавірус, повинні мати респіратори класу захисту N95, або EU FFP2, або вищого класу захисту.

Також у Запорізькій ОДА інформують про гострий дефіцит в «Обласній інфекційній клінічній лікарні» костюмів біозахисту. Необхідність в таких костюмах зараз складає 304 штуки на добу, або 9424 на місяць, тоді як у лікарні їх тільки 150 штук.

У відповіді на інформаційний запит додатково уточнюється, що в Запорізькій області хворих на коронавірус першочергово шпиталюватимуть до комунального «Бердянського територіального медичного об’єднання», «Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування та швидкої медичної допомоги» у Мелітополі та «Спеціалізованої медико-санітарної частини» в Енергодарі.

З повною відповіддю від Запорізької ОДА можна ознайомитись за цим посиланням.