Поліція направила до Комунарського суду Запоріжжя 12 справ за порушення карантину

Станом на 25 березня до Комунарського районного суду Запоріжжя надійшло 12 адміністративних протоколів, складених за порушення карантину. Про це повідомляє інформаційний ресурс суду. Також зазначається, що працівники поліції надають такі матеріали до розгляду майже щодня.

Всі адміністративні протоколи складені за статтею 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей). Їх складають і щодо простих громадян, і щодо бізнесу, зокрема на керівників підприємств, – йдеться у повідомлені Комунарського районного суду.

Сама стаття передбачає відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних норм і правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Або інших нормативних актів чи рішень місцевих органів влади. Зокрема, мова йде про самовільне залишення місця обсервації, або роботу розважальних закладів, ресторанів, проведення масових заходів всупереч заборонам.

Стаття 44-3 КУпАП передбачає штраф для громадян у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень. А для посадових осіб – штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

Крім Комунарського суду про надходження таких справ наразі повідомив і Заводський районний суд Запоріжжя. Зокрема, 20 березня поліція направила до суду перший протокол, складений за вказаною статтею. Але зауважимо, що згідно даних судової системи, станом на 27 березня місцеві суди не оприлюднювали рішень, винесених у таких справах щодо запоріжан.

Нагадаємо, раніше поліція повідомляла, що з початку карантинних заходів і станом на 22 березня в Запорізькій області склали 74 протоколи за порушення карантину. По всій країні було складено 1415 таких протоколів.