Як запорізькі нардепи проголосували за відкритий ринок землі

В ніч на 31 березня 2020 року у Верховній Раді відбулось голосування за законопроєкт № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Документ було прийнято у другому читанні та в цілому. Вісім з 12-ти запорізьких народних депутатів підтримали цей законопроєкт.

За прийняття законодавчого акту проголосувало вісім запорізьких нардепів з партії «Слуга народу». Зокрема, від Запоріжжя такими депутатами стали Геннадій Касай (округ № 74), Сергій Штепа (округ № 77), Роман Соха (округ № 75) та Євгеній Шевченко (округ № 76).

Від Запорізької області законопроєкт також підтримали Марина Нікітіна (округ № 82) та Павло Мельник (округ № 81), які теж обиралися від «Слуги народу» на мажоритарних округах. Окрім них документ підтримали нардепи-списочники від президентської партії – це Артем Кунаєв (був № 100 у списку на виборах) та Михайло Крячко (№ 61 у списку).

Від партії «Слуга народу» проти законопроєкту висловилась Юлія Яцик (округ № 79). Також під час голосування були відсутні троє інших запорізьких нардепів: Олександр Пономарьов (округ № 78) та Володимир Кальцев (№ 24 у списку) від ОПЗЖ, а також Сергій Мінько від депутатської групи «За майбутнє». На виборах народних депутатів, які відбулись торік, Мінько йшов як самовисуванець від округу № 80 (Мелітополь). Раніше він був головою Мелітопольської міської ради, до якої обирався від «БПП-Солідарність».

Разом з Володимиром Кальцевим та Олександром Пономарьовим Сергій Мінько став найопозиційнішим запорізьким нардепом Верховної Ради 9-го скликання.

 

ЩО ПЕРЕДБАЧАЄ ПРИЙНЯТИЙ ЗАКОН (ДОДАНО 1.04.2020)

Основні положення нового закону, який знімає мораторій на продаж землі, проаналізувало видання «Економічна правда» Наводимо основні зміни, які вносить законодавчий акт.

Коли дозволять продавати землю.

Дія мораторію на продаж сільськогосподарської землі скасовується не одразу, а з 1 липня 2021 року. Разом з тим, певний час буде діяти обмеження на купівлю ділянок. Зокрема, з липня 2021 року до 1 січня 2024 року не можна буде придбати більше 100 га в одні руки. Після цього обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки.

Хто зможе придбати ділянки.

З липня 2021 року до 1 січня 2024 року право на покупку землі буде тільки у фізичних осіб. Юридичним особам, тобто компаніям, буде заборонено купувати землю сільськогосподарського призначення. Щодо надання права іноземцям купувати землю, то це питання планується вирішувати на загальнодержавному референдумі. Компаніям нададуть право купувати землю з 1 січня 2024 року.

Кому заборонили купувати землю.

З 1 січня 2024 року українську землю не зможуть купити компанії, власниками яких є громадяни Росії, або громадяни, які входять до терористичних організацій. Також заборона буде діяти для компаній, які знаходяться у власності іноземних держав або офшорів чи бенефіціара, яких неможливо встановити. Купити українську сільгоспземлю також не зможуть юр.особи з країн, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом та компанії під санкціями.

Що закон змінить для орендарів землі?

Прийнятий законопроєкт передбачає переважне право орендаря на купівлю земельних ділянок. Орендарі, які працюють на землі і мають право користування нею, оформлене до 2010 року, можуть викупити землю з розстрочкою до 10 років за ціною нормативної грошової оцінки таких ділянок і без проведення земельних торгів. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Читати також: Запорізькі нардепи в Раді: законопроект про самогоноваріння та скандал з кнопкодавством

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм