В Запоріжжі за порушення карантину намагалися оштрафувати працівницю пункту прийому вторсировини

30 березня Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя розглянув адміністративний протокол, складений працівниками поліції за ст. 44-3 КУпАП – за порушення карантину. Протокол склали відносно запоріжанки, яка надавала послуги з прийому вторсировини.

В протоколі, який передали до суду працівники поліції, зазначалося, що 24 березня близько півдевятої ранку запоріжанка надавала побутові послуги з прийому вторинної сировини. Цим, за даними правоохоронців, вона порушила заборони, введені постановою Кабінету міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року на час карантину.

Мова йшла про порушення пунктів постанови, за якими з 17 березня 2020 року в країні заборонили роботу суб’єктів господарювання, тобто підприємств та підприємців, пов’язану з прийманням відвідувачів. Зокрема, мова йде про роботу закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торгівельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів. А також закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Розглядаючи цю справу суд зазначив, що працівники поліції не відобразили в протоколі, яку саме з наведених заборон порушила запоріжанка. А також не зазначили, що вона є суб’єктом господарювання. За таких обставин 30 березня суд постановив повернути матеріали про адміністративне порушення працівникам Вознесенівського ВП Дніпровського відділу поліції, які й складали цей протокол. Додамо, що це перше відоме судове рішення у Запоріжжі у справах за порушення карантину.

Нагадаємо, раніше Нацполіція повідомляла, що з початком карантинних заходів у Запорізькій області склали 74 протоколи за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей). Сама стаття передбачає штраф для громадян у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, а для посадових осіб – від 34 до 170 тисяч гривень.

Наведена постанова Кабміну № 211 передбачає, що карантин триватиме в Україні з 12 березня до 24 квітня. Зауважимо, що до документу вже неодноразово вносились зміни, які розширювали перелік заборон та обмежень на вказаний період. Востаннє такі зміни уряд вніс 29 березня. Найближчим часом «Запорізький проект розслідувань» проаналізує цей документ з усіма останніми нововведеннями та розповість про повний перелік заборон та обмежень, які запровадили урядовці.

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм – тут ми публікуємо новини першими.