Скільки запорізьким нардепам компенсували коштів з бюджету за житло (ІНФОГРАФІКА)

З початком роботи Верховної Ради 9-го скликання всі 12 запорізьких нардепів скористалися правом на отримання компенсації за житло. За минулий час обранцям сплатили майже 929 тисяч гривень з бюджету. Дев’ять запорізьких нардепів, котрі отримували ці кошти – офіційно мільйонери.

«Запорізький проект розслідувань» проаналізував документи Верховної Ради та з’ясував, хто із запорізьких нардепів отримав найбільшу компенсацію за житло. А також порівняв статки депутатів.

З МІЛЬЙОННИМИ СТАТКАМИ І БЮДЖЕТНОЮ КОМПЕНСАЦІЄЮ

З початком карантинних заходів в Україні ввели не тільки заборони для громадян, але й ухвалили деякі зміни щодо декларування статків держслужбовцями та посадовцями. Одна з таких змін – можливість подати декларацію за минулий рік на два місяці пізніше, ніж того вимагає діюче законодавство. Тобто не до 1 квітня, а до 1 червня 2020 року. Майже усі запорізькі нардепи скористалися цією можливістю: наразі декларацію за 2019 рік подала тільки Марина Нікітіна (округ № 82, Пологи і Гуляйпілля). Інші депутати востаннє декларували свої статки торік, коли балотувалися до парламенту. Тоді вони оприлюднювали свої декларації за 2018 рік.

Володимир Кальцев

Згідно цих документів, найзаможнішим депутатом був Володимир Кальцев, який обирався до парламенту від «Опозиційної платформи – За життя». Він вказав у декларації за 2018 рік, що разом з родиною мав грошових активів на 114 мільйонів гривень в еквіваленті (за курсом валют на 31.12.2018 р). Разом з тим, з початку роботи у Верховній Раді Кальцев отримав 78 350 гривень компенсації за житло у столиці. Одну з найбільших сум, а саме 38 850 гривень, депутату надали у березні цього року.

Крім Кальцева найбільші статки торік також задекларував Сергій Мінько. Він – колишній голова міста Мелітополь Запорізької області. На цю посаду обирався від партії «БПП – Солідарність», але 2019 року балотувався до Верховної Ради як самовисуванець. Згодом увійшов до парламентської групи «За майбутнє».

Під час балотування Мінько задекларував, що має з родиною 28,41 мільйона гривень в еквіваленті. За час свого депутатства він також отримав 79 300 гривень бюджетної компенсації за житло. Нагадаємо, на виборах Сергій Мінько переміг Євгена Балицького. На виборчу кампанію мер Мелітополя офіційно витратив 356 тисяч гривень власних коштів.

До трійки запорізьких нардепів з найбільшими статками потрапив і нардеп Олександр Пономарьов. Він став єдиним депутатом від Запорізької області, якого торік повторно обрали до парламенту. На попередніх виборах 2014 року він перемагав як самовисуванець, а до того був народним депутатом від Партії Регіонів. Торік депутат балотувався до парламенту від «Опозиційної платформи – За життя» і на час балотування він офіційно мав 18,84 мільйона гривень грошових активів. З початку своєї діяльності в парламенті Пономарьов отримав 79 300 гривень компенсації за житло. При цьому торік депутат у близько 64% випадків не голосував за проєкти законодавчих актів. Відтак став найопозиційнішим запорізьким обранцем.

ДЕРЖАВНА КИШЕНЯ ДЛЯ “СЛУГ НАРОДУ”

Від Запоріжжя та області до парламенту також було обрано дев’ять депутатів від партії «Слуга народу». Четверо з них обиралися в мажоритарних округах у Запоріжжі, ще троє – в мажоритарних округах у Запорізькій області. Також двоє обранців потрапили до парламенту за списками партії.

Павло Мельник

З-поміж усіх депутатів від «Слуги народу» найбільшу компенсацію за житло з бюджету отримав Павло Мельник, який обирався до парламенту від округу № 81 (Токмаччина). Народному депутату компенсували 105 300 гривень.

За декларацією Павло Мельник мав з родиною 2018 року майже півмільйона гривень грошових активів в еквіваленті. Зокрема, нардеп задекларував 92 тис грн та 5500 дол. у своїй власності, а також 9000 дол. у власності матері. Крім цих коштів нардеп офіційно винаймав квартиру у м. Токмак.

Юлія Яцик, яка обиралася до парламенту від округу № 79 (Енергодар, Василівка), отримала 98 800 гривень бюджетної компенсації за житло. 2018 року, згідно декларації, нардепка мала трохи більше 900 тисяч гривень грошових активів в еквіваленті. Також у народної депутатки був у власності житловий будинок у Василівці та квартира у Запоріжжі. А ще їй належали дві автівки – Mitsubishi  Outlander (2005 р.в.) та BMW Х5 (2015 р.в.), вартістю близько 900 тис грн.

Крім Мельника та Яцик найбільше коштів за житло з-поміж депутатів від «Слуги народу» отримав також нардеп Артем Кунаєв. Він обирався до парламенту за списками партії (№ 100 у списку). З бюджету Кунаєв отримав 78 650 гривень. При цьому статки нардепа на час обрання складали 9,33 мільйона гривень в еквіваленті. До обрання він працював на ПАТ «Мотор Січ».

КОМПЕНСАЦІЮ ОТРИМАВ, А МІЛЬЙОНИ ПОДАРУВАВ

Найменшу компенсацію за житло за час роботи у Верховній Раді отримав запорізький депутат Євгеній Шевченко. Він обирався в Запоріжжі на окрузі № 76 (Вознесенівський та Хортицький райони міста). Під час балотування Шевченко задекларував 2,26 мільйонів гривень грошових активів в еквіваленті. За час свого депутатства Шевченко отримав 40 300 гривень компенсації за житло.

Євгеній Шевченко

А у березні цього року нардеп повідомив на сайті НАЗК, що зробив подарунок грошовими коштами – в розмірі 1,93 мільйона гривень. Щоправда, кому запорізький обранець подарував ці кошти, він не вказав.

Нагадаємо, згідно ст. 35 Закону України «Про статус народного депутата», депутати мають право отримувати щомісячну грошову компенсацію для оренди житла або винайму готельного номера в столиці, щоб мати можливість здійснювати свої повноваження. Отримувати такі виплати можуть лише ті народні обранці, які не забезпечені житлом у місті Києві. Або якщо місце проживання обранця, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ.

Переглянути статистику отримання запорізькими народними депутатами коштів у якості компенсації за житло можна в архіві «Запорізького проекту розслідувань» – за цим посиланням.

Для опублікування наступного матеріалу нам потрібна читацька підтримка: картка «ПриватБанку» № 4731 1856 1510 8187 (Ольга Приходько). Ви також можете повідомити на адресу zr.investigation@gmail.com суму переказаної допомоги. Згодом на вашу е-пошту ми надішлемо звіт про використання коштів і нашу роботу. Дякуємо, що читаєте.

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм – тут ми публікуємо новини першими.