З 28 квітня для запоріжан змінять правила грошових переказів

З 28 квітня 2020 року всім громадянам під час поповнення карткових рахунків готівкою, або придбання товарів в інтернет-магазинах на суму понад 5 тисяч гривень, доведеться надавати документи, які посвідчують особу (паспорт чи водійське посвідчення). До 28 квітня ця сума складала 15 тисяч гривень. Нові правила набирають чинності відповідно до закону “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” (№ 361-IX ).

Про деталі нововведень розповідає адвокат, партнер ЮК «Майстро і Беженар» Дмитро Майстро.

Дмитро Майстро

«Відтепер, якщо вам необхідно внести кошти (більше 5 тис грн) на картковий рахунок у відділенні банку чи через термінал, банк буде перевіряти вашу особу. Без пред’явлення документу внести кошти на картку буде неможливо. Під час отримання та оплати готівкою товарів, придбаних в інтернет-магазинах, теж доведеться пред’являти документ. Дана норма не розповсюджується на оплату кредитів та житлово-комунальних послуг. Також правило не актуальне для безготівкових переказів (за допомогою банківських онлайн-сервісів)»,  – розповідає про зміни в законодавстві адвокат Дмитро Майстро.

Якщо ви переводите кошти через I-box чи банкомат, то ідентифікація вашої особи буде відбуватися за допомогою вашої банківської карти. На думку керівництва країни, дані обмеження допоможуть удосконалити фінансовий моніторинг, посилити боротьбу із фінансуванням тероризму.

«Проте, вважаю, ці правила – лише черговий крок, коли держава хоче контролювати кожен крок громадян, – констатує адвокат Дмитро Майстро. – Ситуація досить суперечлива, адже щоб купити товар в звичайному магазині – паспорт потрібен не буде, тоді як купівля ідентичного за сумою товару в інтернет-магазині стане неможливою без пред’явлення документу».

Отримати консультацію адвокатів з будь-яких питань ви можете, звернувшись за телефонами:

050 608 31 76

097 741 87 59

Юридична компанія «Майстро і Беженар» в Інтернеті: advokat-mib.com.ua

Підписуйтеся на сторінку компанії у мережі Facebook: www.facebook.com/dmajstro