В Запоріжжі перестали фінансувати місцевий осередок «Опозиційного блоку»

В першому кварталі 2020 року «Регіональна організація партії «Опозиційний блок» в Запорізькій області не отримала жодного грошового внеску. Про це свідчить фінансовий звіт осередку партії, який нещодавно оприлюднили на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

Фрагмент фінансового звіту запорізького “Опоблоку” за 1 квартал 2020 року

На рахунках місцевої партії за результатами першого кварталу  2020 року лишалось 2886 гривень. Внесків від фізичних осіб, а також від юридичних осіб цього року партія не отримувала. Також не мала державного фінансування. Наразі осередок офіційно звітує, що більше не має в Запорізькій області жодного працівника.

Минулого 2019 року запорізька регіональна організація «Опоблоку» отримала на рахунки 1,65 мільйона гривень приватних внесків, а також мала 438,5 тисяч гривень державного фінансування. Його осередку переказав центральний апарат партії, який отримав кошти з держбюджету.

Всі приватні внески (1,65 мільйона гривень) були зроблені ТОВ “ДІВАТА ГРУП”. Співвласниками підприємства є Максим Прокопенко та Алла Терещенко. Як раніше повідомляв «Запорізький проект розслідувань», жінка значилась головною скарбничою ПАТ «Запоріжсталь» – підприємства, кінцевим бенефіціарним власником якого зазначений мільярдер Рінат Ахметов.

На виборах 2019 року “Опозиційний блок” отримав лише 3,03% голосів виборців. Таким чином, не подолавши 5% бар’єру, політична сила не потрапила до парламенту. Згідно подальших законодавчих змін партія втратила державне фінансування. Нагадаємо, державне фінансування політичних сил запровадили в Україні з 2016 року: тоді отримувати кошти з держбюджету стали ті партії, котрі на виборах 2014 року здобули 5% голосів виборців та потрапили до парламенту.

Читайте також: Хто і як фінансує партії Запоріжжя