В Запоріжжі розглянуть питання про додаткові пільги для підприємців на час карантину

На ресурсі Запорізької міської ради оприлюднили проєкт рішення «Про заходи з підтримки малого та середнього бізнесу м. Запоріжжя під час дії карантину та після його завершення». Згідно документу, підприємців хочуть тимчасово звільнити від сплати деяких податків.

Вказаний проєкт рішення (№ 33) оприлюднили наприкінці квітня. Документом пропонується на час карантину (зокрема, з 16 березня) і до його завершення встановити нульові ставки єдиного податку для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Після закінчення карантину і протягом трьох наступних місяців пропонується застосовувати 50% від діючих цього року ставок єдиного податку (дo 210,20 гривень для ФОП I групи та дo 944,60 гривeнь для ФОП II групи).

Так само в Запоріжжі пропонується вчинити зі ставками туристичного збору, ставками оренди за комунальне майно, ринковим збором, користуванням місцями розміщення реклами та об’єктами благоустрою (малими архітектурними формами). Вказаний проєкт рішення депутати розглянуть на найближчій сесії міської ради.

Нагадаємо, у якості заходів для підтримки малого та середнього бізнесу, в Запоріжжі 25 березня вже прийняли одне рішення: звільнити з 17 березня і на час карантину орендарів комунальної нерухомості від сплати орендної плати. Мова йде про підприємців, які через запровадження карантину перестали здійснювати свою господарську діяльність. Щоб отримати вказану пільгу, орендарям запропонували укласти відповідні додаткові угоди до діючих договорів оренди комунального майна. Для цього треба подати орендодавцю письмову заяву та документ, що підтверджує відсутність ведення господарської діяльності.

«Це може бути наказ по підприємству про призупинення роботи в зв’язку з карантином. При цьому, звертаю увагу: якщо орендодавця даний документ не влаштує – можливо звернутися до Торгово промислової палати за довідкою про форс-мажор», – коментує партнер ЮК «Майстро і Беженар» та адвокат Дмитро Майстро.

Правник зауважує, що нещодавно на державному рівні також ухвали нові законодавчі зміни, які вводять пільги на оренду комерційної нерухомості.

Читати детально: Як запорізьким підприємцям скористатися пільгами на оренду майна?