Відвідувати парки та ходити в музеї: що відсьогодні дозволили запоріжанам

11 березня 2020 року Кабінет міністрів України прийняв постанову №211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19». Цей документ ввів на час епідемії цілу низку заборон і обмежень – як для представників бізнесу, так і для простих громадян. Нещодавно до документу внесли чергові зміни, які продовжили карантин до 22 травня. Разом з тим, з 11 травня уряд послабив деякі карантинні обмеження. Що відсьогодні дозволили?

Перелік карантинних послаблень наведений у постанові КМУ № 343 від 4 травня 2020 року. Саме цим документом внесли чергові зміни до постанови № 211.

Додано (16.05.2020).  14 травня КМУ прийняв додаткову постанову № 377,  якою ще пом’якшив карантинні заходи. Додаємо у текст інформацію про ці зміни.

ДЛЯ ЗАПОРІЖАН. Однією з найнеприємніших заборон постанови № 211 стала заборона прогулюватися парками, скверами та зеленими зонами. У Запоріжжі вона стосувалася й прогулянок по острову Хортиця. Новою постановою № 343 таке обмеження зняли. Крім того, тепер також можна відвідувати спортивні та дитячі майданчики.

Уряд зробив окреме послаблення і для спортсменів: зокрема, дозволив тренування учасникам національних збірних команд.

Додано. Згідно нової постанови КМУ № 377 також дозволили пересуватися вулицею групою до 8 чоловік. Раніше це обмеження становило дві особи, не враховуючи випадків супроводження дітей до 14 років та службової необхідності.

ДЛЯ БІЗНЕСУ. До 11 травня була заборонена діяльність цілої низки бізнесів. Зокрема, заборонялась робота підприємств, яка передбачала приймання відвідувачів: закладів громадського харчування (ресторанів та кафе), торговельно-розважальних центрів, або інших закладів розважальної діяльності, тощо. З 11 травня це обмеження значно пом’якшили і тепер запрацюють:

  • Магазини, розташовані в ТРЦ (а саме точки непродовольчих товарів),
  • Літні майданчики, приналежні до закладів громадського харчування. При цьому, за одним столиком на таких майданчиках не повинно сидіти більше, ніж 2 людини, не враховуючи дітей до 14 років. А відстань між столиками має складати 1,5 метри.Додано. Новою постановою № 377 уряд дозволив одночасне перебування за одним столиком на літніх майданчиках кафе до 4 осіб, без урахування дітей до 14 років.
  • Заклади громадського харчування на винос (якщо такі підприємства офіційно є операторами ринку харчових продуктів).
  • Всі заклади побутового обслуговування, в тому числі салони красоти та перукарні
  • Також тепер офіційно дозволена діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів, стоматологів, а ще діяльність, пов’язана з роботою ЗМІ.

ЩО ЩЕ?

Окремо зазначимо, що Кабмін також дозволив діяльність музеїв та музеїв просто неба, а також історико-культурних заповідників. Але для цього керівникам таких закладів необхідно зробити відповідне подання (запит) до органу управління таким об’єктом, який прийме остаточне рішення.

Без глядачів і у кількості до 50 осіб тепер можуть збиратися на репетиції та тренування працівники театрів, цирку, концертних організацій та учасники художніх, або мистецьких колективів.

Всі наведені заходи дозволили за умови дотримання протиепідемічних заходів та маскового режиму. Інші заборони продовжують діяти.

Додано. У Міністерстві охорони здоров’я також розробили рекомендації та правила відвідування парків, скверів, перукарень та магазинів. Ознайомитися з цими рекомендаціями можна за цим посиланням.

Ми у Facebook

Наш канал у Телеграм