У Запоріжжі через карантин хочуть звільнити частину підприємців від сплати єдиного податку

Для запорізьких підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування, хочуть скасувати сплату єдиного податку з 1 червня до 31 серпня 2020 року. Йдеться про підприємців, які належать до першої групи спрощенців.

Про це відомо з проєкту рішення (№42), який оприлюднили на ресурсі Запорізької міської ради 13 травня.

У пояснювальній записці до проєкту зазначається, що такі заходи варто вжити, щоб зменшити податкове навантаження на підприємців в умовах карантину. Вказаним проєктом пропонують внести відповідні зміни до рішення Запорізької міської ради № 43 від 27 грудня 2011 року, яким у Запоріжжі визначили ставки єдиного податку. Нагадаємо, на законодавчому рівні також встановлено, що у цьому році такі ставки не можуть перевищувати 210,20 гривень для підприємців I групи та дo 944,60 гривeнь для підприємців II групи, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Вказаний проєкт рішення підготував Департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради.

Раніше фракція «Європейської солідарності» запропонувала схожий проєкт рішення (№ 33). Ним запропонували на час карантину (зокрема, з 16 березня) і до його завершення встановити нульові ставки єдиного податку для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. А після закінчення карантину і протягом трьох наступних місяців застосовувати 50% від діючих ставок єдиного податку.

Обидва проєкти рішень розглянуть на сесії Запорізької міської ради, яка відбудеться 27 травня 2020 року.

Ми у Facebookwww.facebook.com/www.zr.zp.ua

Наш канал у Телеграм – t.me/s/zp1nvestigation