Як запорізьким підприємцям отримати «карантинну допомогу» на дітей?

Через запровадження карантину Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій для фізичних осіб-підприємців. Відповідну постанову «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» прийняли на засіданні уряду 22 квітня 2020 року, а діяти вона почала у травні. За цим рішенням підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування, пообіцяли надавати грошову поміч на дітей.

Про деталі надання такої допомоги розповідає адвокат, партнер ЮК «Майстро і Беженар» Дмитро Майстро.

ХТО З-ПОМІЖ ПІДПРИЄМЦІВ МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ТАКІ ВИПЛАТИ?

Нова постанова КМУ № 329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» затвердила порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування. Такі підприємці мають належати до першої та другої групи платників єдиного податку.

«Також умовою отримання вказаної допомоги є сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця», – пояснює адвокат Дмитро Майстро

Адвокат зауважує, що допомога виплачуватиметься на кожну дитину до досягнення нею 10 років (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. Допомога виплачується щомісяця за повний місяць.

Розмір виплат становить:

 • для дітей віком до 6 років – 1 779 грн;
 • для дітей віком від 6-ти до 10 років – 2 218 гривень.

ЯК ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ?

Призначенням і виплатою допомоги на дітей займаються територіальні органи соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання підприємця.

«Для призначення допомоги на дітей потрібно подати, або надіслати органу соціального захисту населення заяву затвердженої форми у паперовій або електронній формі із зазначенням рахунка в установі уповноваженого банку. А також надати певні документи у паперовій, або електронній формі, – зазначає Дмитро Майстро.

Так, у паперовій формі треба подати такі документи:

 • копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
 • довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронному вигляді необхідно подати такі документи:

 • фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);
 • фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
 • фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
 • фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

«Звертаю увагу, на заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника. При цьому відомості про прізвище, ім’я та по батькові заявника, його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису», – зауважує партнер ЮК «Майстро і Беженар» Дмитро Майстро.

Вищевказані документи розглядаються органом соцзахисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.

Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні (із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення) орган соцзахисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (якщо заява та документи подавались в електронній формі).

КУДИ СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ЦІЄЇ ДОПОМОГИ?

«Як я уже говорив, для отримання допомоги на дітей необхідно звернутися до територіальних органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (місцем проживання фізичної особи – підприємця).

У сільській місцевості та разі утворення об’єднаної територіальної громади заяву з необхідними документами для призначення допомоги треба подати до уповноважених осіб, що визначені виконавчими органами сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади», – коментує Дмитро Майстро.

Також, відповідно до роз’яснень Міністерства соціальної політики України, розміщеного на офіційному веб-сайті, допомогу на дітей фізичні особи-підприємці можуть оформити й онлайн, заповнивши електронну форму на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики www.msp.gov.ua в розділі “е-сервіси”. Або за посиланням – https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua, а також скориставшись єдиним порталом державних послуг «Дія».

СКІЛКИ ТРВАТИМУТЬ ТАКІ ВИПЛАТИ?

Допомога на дітей призначається на період карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 , та на один місяць після дати його відміни.

«Звертаю увагу, що відповідно до пункту 7 визначеного порядку, допомога на дітей призначається з місяця звернення. При цьому, постанова КМУ «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 № 329 набрала чинності 05 травня 2020 року. А отже, подати заяву на отримання допомоги підприємці можуть з травня місяця 2020 року, і відповідно призначається вона саме з цього місяця», – уточнює правник.

КОЛИ МОЖУТЬ ВІДМОВИТИ У ВИПЛАТАХ?

Допомога на дітей не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги “муніципальна няня”. Окрім того, виплата допомоги на дітей може бути припинена  у разі:

 • позбавлення отримувача батьківських прав;
 • відібрання дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;
 • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
 • перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;
 • смерті дитини;
 • смерті отримувача.

При цьому виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини. Отримувач допомоги на дітей у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний протягом трьох робочих днів повідомити про це органам соціального захисту населення.

КОРИСНЕ ВІД ЮРИСТІВ

Долучайтеся до сторінки ЮК «Майстро і Беженар» у FB – https://www.facebook.com/dmajstro/

Сайт ЮК «Майстро і Беженар» –  https://advokat-mib.com.ua/

Телефон для запису на консультацію: 097 741 8759