Депутатка облради Раїса Чухрай відсудила майже 250 тисяч гривень з бюджету за участь у кримінальній справі

Раніше Раїсу Чухрай обвинувачували у заволодінні бюджетними коштами. Своєю постановою від 6 листопада 2018 року Касаційний кримінальний суд Верховного суду України остаточно виправдав жінку. Після завершення розгляду кримінальної справи у судах, Раїса Чухрай сама звернулась із позовом про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, завданої унаслідок безпідставного перебування під слідством. Нещодавно Комунарський районний суд Запоріжжя виніс рішення компенсувати посадовиці з держбюджету майже 250 тисяч гривень.

Про це стало відомо із рішення Комунарського районного суду Запоріжжя від 12 березня 2020 року.

Нагадаємо, у квітні 2015 року прокуратура подала до суду обвинувальний акт щодо Раїси Чухрай, звинувативши її у заволодінні бюджетними коштами у 2012-2014 роках, коли вона працювала директором Департаменту освіти й науки, молоді та спорту Запорізької міської ради. Ішлося про суму 16,6 тис. грн. Ці кошти, згідно з обвинуваченням прокуратури, Раїса Чухрай отримала за викладацьку роботу в Запорізькій гімназії №107, яку насправді не виконувала. У цьому, за твердженням правоохоронців, їй допомогла директорка зазначеної гімназії Галина Єрмак, котра за змовою працевлаштувала за сумісництвом Раїсу Чухрай.

Справа стосовно цих зловживань розглядалась у Комунарському районному суді Запоріжжя, який 23 вересня 2016 року виправдав обох чиновниць від освіти. На цей вирок прокуратура подала апеляційну скаргу, проте Апеляційний суд Запорізької області своєю ухвалою від 24 травня 2017 року залишив її без задоволення, через недоведенність складу злочину. А 6 листопада 2018 року Касаційний кримінальний суд Верховного Суду України своєю постановою залишив без зміни ухвалу Апеляційного суду Запорізької області від 24 травня 2017 року. Відтак, остаточно виправдав Раїсу Чухрай та Галину Єрмак.

У червні 2019 року обидві жінки звернулись із позовом до Державної казначейської служби України в особі її територіальних органів про відшкодування моральної шкоди та витрат, пов`язаних з отриманням юридичної допомоги. Мова йшла про відшкодування шкоди, завданої безпідставним перебуванням під слідством та судом за підозрою у вчиненні тяжкого злочину.

Пізніше співвідповідачами у згаданій справі стали Прокуратура Запорізької області та Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Запорізькій області.   

Справу у березні 2020 року розглянув Комунарський районний суд Запоріжжя. Згідно матеріалів справи, Раїса Чухрай та Галина Єрмак просили стягнути солідарно з усіх названих відповідачів моральну шкоду в сумі 371,4 тисячі гривень та матеріальну шкоду в сумі 20 800 гривень для кожної.

Як зазначено у судовому рішенні, розмір відшкодування моральної шкоди був визначений із розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2019 року. Тобто із суми 4173 гривень, яку потім помножили на подвійний коефіцієнт, що становило 8346 гривень. Період відшкодування становив з лютого 2015 року до листопада 2018 року.

Розглядаючи справу, суд дійшов висновку, що період відшкодування моральної шкоди повинен бути меншим – з лютого 2015 року, коли посадовицям було повідомлено про підозру, до 24 травня 2017 року, коли їх було виправдано в Апеляційному суді Запорізької області. А безпосередньо розрахунки – інакшими.

Так, 12 березня 2020 року Комунарський районний суд Запоріжжя прийняв рішення стягнути з Державної казначейської служби України за рахунок коштів держбюджету 225 945 гривень на відшкодування моральної шкоди та 20 800 гривень на відшкодування матеріальної шкоди на користь Раїси Чухрай.

Також стягнути за рахунок коштів держбюджету 220 011 гривень на відшкодування моральної шкоди та 20 800 гривень на відшкодування матеріальної шкоди на користь Галини Єрмак.

Сукупний розмір призначених виплат склав 487 556 гривень.

На таке рішення Прокуратура Запорізької області, а також Державна казначейська служба України подали апеляційні скарги до Запорізького апеляційного суду. На початку травня 2020 року суд відкрив провадження за обома скаргами.

Нагадаємо, Раїса Чухрай нині є депутаткою Запорізької обласної ради. Торік її чоловік став власником автівки вартістю 1,92 мільйона гривень.

Ми у Facebook – www.facebook.com/www.zr.zp.ua

Наш канал у Телеграм – t.me/s/zp1nvestigation