Депутата Запорізької міськради Олександра Тищенка, затриманого на хабарі, відпустили під заставу

2 червня у Запоріжжі затримали на одержанні хабаря депутата Запорізької міської ради Олександра Тищенка. Він є заступником голови постійної депутатської комісії з питань земельних ресурсів. Як повідомляла Служба безпеки України, яка проводила затримання, депутат систематично отримував хабарі за виділення ділянок під забудову житла та для ведення бізнесу у Запоріжжі. Пізніше Олександру Тищенку у судовому порядку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення грошової застави. Наразі відомо, що депутата звільнили внаслідок внесення коштів.

Про це «Запорізький проект розслідувань» поінформували у правоохоронних органах.

Справу про обрання запобіжного заходу для депутата 4 червня розглядав Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області. Туди з відповідним клопотанням звернулись слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань (Мелітополь), які спільно з СБУ проводили викриття правопорушника. У судовому порядку правоохоронці вимагали тримання Олександра Тищенка під вартою.

Із відповідної судової ухвали, яку оприлюднили 9 червня відомо, що суд частково задовольнив клопотання правоохоронців. А саме, ухвалив застосувати до Тищенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів в Запорізькому СІЗО.  Зокрема, строк тримання під вартою визначили з 2 червня 2020 року до 31 липня 2020 року.

Одночасно суд визначив можливість внесення застави у розмірі 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 840 800 гривень.

Як поінформували у правоохоронних органах,  після винесення ухвали судом 4 червня,Тищенка звільнили внаслідок внесення застави. Суд також зобов’язав депутата носити електронний засіб контролю, не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду. Прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою. Також повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, місця роботи та утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні.

Згідно судової ухвали, кримінальне провадження за фактами зловживань депутата розпочали ще у жовтні 2019 року. 2 червня 2020 року, нагадаємо, депутата затримали за ст. 208 КПКУ під час отримання 243 тисяч гривень хабаря. До цього співробітники СБУ задокументували отримання Олександром Тищенком 97 тисяч гривень у якості першої частини хабаря.

У загальну суму 340 тисяч гривень депутат оцінив виділення земельної ділянки на березі Дніпра під приватний будинок. При цьому всі необхідні документи заявник подав до міськради ще 3 роки тому, але Олександр Тищенко усіляко затримував процес погодження оформлення земельної ділянки, аби змусити за це заплатити.

Олександр Тищенко був обраний депутатом Запорізької міської ради 2015 року від «Опозиційного блоку». Під час обрання і дотепер працював начальником цеху холодного прокату №1 на ПАТ «Запоріжсталь». Повідомлялося, що після затримання його відсторонили від займаної посади. Також повідомлялося, що «Опозиційний блок» призупинив членство депутата у партії.

Ми у Facebook – www.facebook.com/www.zr.zp.ua

Наш канал у Телеграм – t.me/zp1nvestigation