У Запорізької області офіційно з’явився новий очільник. Що про нього відомо?

12 червня у Запоріжжі відбулось офіційне представлення нового очільника Запорізької ОДА. Ним став Віталій Боговін. На новій посаді він замінить екскерівника Віталія Туринка, призначеного указом Президента від 5 вересня 2019 року.

Відповідні укази про звільнення Віталія Туринка та призначення Віталія Боговіна 11 червня підписав Президент України Володимир Зеленський.

12 червня нового очільника Запорізької ОДА представили заступник керівника офісу Президента Сергій Трофімов, віцепрем’єр-міністр Михайло Федоров, голова МВС Арсен Аваков, генеральний прокурор України Ірина Венедіктова та голова СБУ Іван Баканов.

Віталій Боговін, світлина www.zoda.gov.ua

Віталію Боговіну 50 років. Він бізнесмен із Запоріжчини, який співволодіє низкою підприємств з аграрного сектору.

Бізнес. Основний вид діяльності більшості підприємств, якими співволодіє новий очільник Запорізької області – це вирощування зернових культур. Зокрема, станом на 2019 рік Віталій Боговін був співвласником ПП “БІЗОН-ТЕХ 2006”, ПСП «Прогрес», ПП «Лендфорт Дніпро», агрофірми «Відродження», НВП «Агрофірма «Солодководне», ТОВ «Агрофірма Вишнювате», ТОВ «Придонецьке», ТОВ «Алоінс-Агро», ПСП «Лендфорт Азов». Також  був співвласником ТОВ «Амбар Експорт БКВ», (займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин) та ТОВ «Океан Інвест» (займається виробництвом пестицидів та іншої агрохімічної продукції). Значився кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Український харчовий альянс еко», зареєстрованого в Україні та Ambar Trading Gmbh, зареєстрованої у Швейцарії. Весь вказаний бізнес об’єднаний у BKW Group LTD, яка зареєстрована на Кіпрі.

Віталій Боговін, світлина 24tv.ua

Статки. Торік новий очільник Запорізької області заробив 2,6 мільйона гривень. Основним джерелом доходів минулого року стало отримання поворотної фінансової допомоги у розмірі 1,18 мільйона гривень від ПП “БІЗОН-ТЕХ 2006” та отримання від цього ж підприємства понад 600 тисяч гривень заробітної плати. Також Боговін мав з родиною 7,59 мільйона гривень грошових збережень в еквіваленті (за курсом НБУ на 31.12.2019р).

Політична кар’єра. 2019 року Віталй Боговін балотувався від партії «Слуга народу» до Верховнї Ради України в окрузі №78, який охоплює Бердянський, Більмацький, Розівський та Чернігівський райони. На свою виборчу кампанію він офіційно витратив 2,17 мільйона гривень, заплативши за один голос майже 90 гривень. Але програв чинному на той час нардепу Олександру Пономарьову, який переміг від партії «Опозиційна платформа – За життя».

Читати детально: Квартира в Києві за 10 мільйонів та маєток в Греції: чим володіє майбутній губернатор Запоріжчини