Як у Запоріжжі запроваджували карантинні пільги для бізнесу

З початком карантину у Запоріжжі обмежили діяльність багатьох підприємців. Лише наприкінці березня міська влада почала думати, як компенсувати ці втрати. Згодом у місті приняли низку рішень про введення пільг та знижок для запорізьких підприємців на час карантину. «Запорізький проект розслідувань» вирішив підсумувати, які рішення на користь бізнесу запровадили на місцевому рівні та хто зможе скористатися пільгами.

ПОДАТКИ. На розгляді Запорізької міської ради протягом тривалого часу перебувало декілька проєктів рішень щодо зменшення податків для запорізьких підприємців на час карантину. В результаті, на сесії міської ради, яка відбулась 27 травня, прийняли рішення (№ 53), яким з 1 червня до 31 серпня 2020 року фактично відмінили сплату єдиного податку.

Хто скористається? Ця пільга стосується лише підприємців, які належать до I групи платників єдиного податку. Це, зазвичай, працівники ринків та підприємці, які надають побутові послуги без найманих працівників. До нововведення вони мали сплачувати щомісяця до 210,20 гривень (у цьому році) до місцевого бюджету.

Документ: рішення Запорізької міської ради № 53 від 27 травня 2020 року.

РЕКЛАМНІ ПІЛЬГИ. 27 травня міська рада також ухвалила рішення (№ 56) зменшити з 1 травня до 31 липня 2020 року на 50% розмір плати за користування місцями розміщення реклами, які перебувають в комунальній власності міста.

Хто скористається? Рекламні агенції та підприємці, які орендують у міста комунальні рекламні засоби. Про отримувачів такої пільги ми додатково розповімо у наступних публікаціях.

Документ: рішення Запорізької міської ради № 56 від 27 травня 2020 року .

ОРЕНДА МАЙНА ДЛЯ БАНКІВ. 27 травня міська рада ухвалила й інше рішення (№61), яке стосувалось пільг для орендарів комунального майна. Зокрема, з 1 травня до 31 липня 2020 року в місті зменшили на 50% розмір плати за користування комунальним майном. Для отримання цієї пільги орендарям запропонували укласти відповідні додаткові угоди до діючих договорів оренди комунального майна.

Хто скористається? Отримати таку пільгу зможуть лише банки, які розташовують у комунальних приміщеннях Запоріжжя свої відділення та пункти приймання платежів. Про це прямо вказується у рішенні міськради. Підтримкою малого та середнього бізнесу таку пільгу назвати важко.

Документ: рішення Запорізької міської ради № 61 від 27 травня 2020 року.

ОРЕНДА МАЙНА ДЛЯ ВСІХ. Для інших підприємців раніше також передбачались пільги з оренди комунального майна. Зокрема, ще 25 березня Запорізька міська рада прийняла рішення (№ 42), за яким з 17 березня і на час карантину звільнила орендарів комунальної нерухомості Запоріжжя від сплати орендної плати. Щоб отримати пільгу, потрібно було укласти відповідну додаткову угоду до діючого договору оренди комунального майна. Для цього треба було подати орендодавцю, балансоутримувачу письмову заяву та документ, який підтверджував відсутність ведення господарської діяльності.

Хто скористається? Підприємці, які через запровадження карантину перестали здійснювати свою діяльність. Перелік таких підприємців, яким заборонили працювати у період карантину, раніше визначала постанова КМУ №211, якою на території України ввели обмежувальні заходи. Зокрема, мова йшла про бізнес, який за вказаною постановою передбачав приймання відвідувачів: це ресторани, кафе, торговельно-розважальні комплекси та ін. Утім, наразі більшість таких підприємств вже почали свою роботу.

Документ: рішення Запорізької міської ради № 42 від 25 березня 2020 року.

КОМПЕНСАЦІЯ ВІДСОТКІВ ЗА КРЕДИТАМИ. На сесії Запорізької міської ради, яка відбулась 27 травня, додатково прийняли рішення (№ 59), за яким доручили міським департаментам та управлінням розробити порядок часткової компенсації відсотків за кредитами для малого та середнього бізнесу. Здійснювати таку компенсацію зібрались за рахунок коштів бюджету міста.

Наразі відомо, що на сайті Запорізької міської ради з’явився проєкт рішення (№ 38) від 17 червня 2020 року. Ним передбачається внести зміни та викласти в новій редакції «Програму фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі на 2020 рік». А саме, відмінити проведення у Запоріжжі бізнес-форуму з залученням представників міжнародних донорських організацій. На проведення цього форуму планували витратити 350 тисяч гривень. Тепер саме цю суму планують спрямувати на компенсацію відсотків за кредитами для малого та середнього бізнесу. Даних про затвердження механізму компенсації цих коштів ще немає.

Документ: проєкт рішення Запорізької міської ради № 38 від 17 червня 2020 року.

В результаті, Запорізька міська рада прийняла доволі значну кількість рішень щодо підтримки малого та середнього бізнесу у Запоріжжі на час карантину. Однак виявилось, що отримати реальну підтримку за цими рішеннями зможе обмежена кількість підприємців. Як саме у місті будуть надавати вказані пільги, «Запорізький проект розслідувань» згодом розповість окремою публікацією.

Ми у Facebook – www.facebook.com/www.zr.zp.ua

Наш канал у Телеграм – t.me/zp1nvestigation

 

Для опулікування наступного матеріалу нам потрібна читацька підтримка: картка “ПриватБанку” № 4731 1856 1510 8187 (Ольга Приходько). Ви також можете повідомити на адресу zr.investigation@gmail.com суму переказаної допомоги. Згодом на вашу е-пошту ми надішлемо звіт про використання коштів на нашу роботу. Дякуємо, що читаєте.