У Запоріжжі поновили розгляд справи про зловживання начальника міського управління з НС Віктора Закальського

2016 року в судах почали розглядати кримінальну справу відносно Віктора Закальського, який працює начальником управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради. Справа стосувалась зловживань при закупівлі автопідйомника для потреб міста. Довгий час судових рішень у цій справі не оприлюднювали, але нещодавно з’явилась інформація про нову дату розгляду справи.  

Про це свідчать дані ресурсу Судової влади України.

Згідно реєстру судових рішень, у липні 2016 року правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо Віктора Закальського. Його обвинуватили у зловживанні службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди (ч 2. ст. 364 Кримінального кодексу України). Справа стосувалась придбання пожежного автопідйомника АКП-50 вартістю 6,48 мільйона гривень для потреб міста.

За даними правоохоронців, Віктор Закальський ще 2013 року уклав угоду з ТОВ «ТД КАМАЗ» про закупівлю вказаної спеціальної машини. А у лютому 2014 року безпідставно уклав додаткову угоду, якою збільшив розмір попередньої оплати за автопідйомник. Збільшену попередню оплату перерахували постачальнику, проте машину у Запоріжжя тоді не доставили. Адже виявилось, що вона знаходиться у Донецькій області, де на той час почались військові дії. Таким чином, за даними прокуратури, місту були спричинені збитки, щонайменше в розмірі 1,29 мільйона гривень.

Справу про зловживання почав розглядати Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя, який у вересні 2016 року повернув обвинувальний акт правоохоронцям для усунення виявлених недоліків. У листопаді того ж року працівники прокуратури знову скерували обвинувальний акт щодо посадовця на розгляд суду, але його повторно повернули правоохоронцям. На таке рішення працівники прокуратури подали скаргу до Апеляційного суду Запорізької області.

Так, 24 травня 2017 року Апеляційний суд Запорізької області ухвалив задовольнити скаргу працівників прокуратури та призначив розгляд справи. Своєю подальшою ухвалою, від червня 2018 року, Апеляційний суд також визначив повернути матеріали кримінального провадження на розгляд до Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя.

Це було останнє відоме рішення у цій справі, оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Лише наприкінці травня 2020 року на ресурсі Судової влади України з’явились інформація, що своїм новим рішенням Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя призначив наступний розгляд справи на 20 серпня 2020 року.

Наразі Віктор Закальський продовжує обіймати посаду начальника управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради. Згідно його декларації за 2019 рік, він отримав з дружиною 448 тисяч гривень, левову частку з яких становила заробітна плата посадовця. Також мав з дружиною квартиру на 86,4 кв.м. у Запоріжжі, дачний будинок на 24 кв.м. у Запоріжжі та автівку Kia Magentis (2006 р.в.) придбану 2006 року. Грошових заощаджень родина не декларувала.

Ми у Facebook – www.facebook.com/www.zr.zp.ua

Наш канал у Телеграм – t.me/zp1nvestigation