Справу про незадекларовані мільйонні статки Костянтина Бриля продовжують розглядати на закритих судових засіданнях

Ексочільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля обвинуватили у тому, що він не задекларував свого майна на майже 43 мільйони гривень. Наступний розгляд справи призначили на 18 серпня 2020 року.

Про це свідчать дані порталу Судової влади України.

У липні 2019 року Костянтину Брилю оголосили підозру, а у листопаді Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт відносно експосадовця. Його обвинуватили у неподанні декларації за 2015 рік та внесенні недостовірних відомостей у декларації за 2016 та 2017 роки. Пізніше правоохоронці повідомили, що мова йде про незадеклароване майно на майже 43 мільйони гривень. Це земельні ділянки, автомобілі, доходи та корпоративні права.

Вищий антикорупційний суд почав розглядати справу наприкінці листопада 2019 року. Із судових ухвал відомо, що у січні 2020 року захисники Костянтина Бриля подавали клопотання, щоб передати справу на розгляд до Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя. Пізніше адвокати наполягали на поверненні обвинувального акту прокурорам. Проте в обох випадках суд відмовив у вимогах захисників.

Разом з тим, своєю ухвалою від 20 січня 2020 року Вищий антикорупційний суд зробив розгляд справи закритим.

«Суд доходить висновку, що можлива шкода від оприлюднення інформації щодо обставин особистого та сімейного життя обвинуваченого у цьому кримінальному провадженні при проведенні відкритого судового засідання переважає суспільний інтерес в її отриманні», – йдеться в ухвалі. Цією ж ухвалою суд призначив перший закритий розгляд справи по суті на 30 січня 2020 року.

З кінця січня нові рішення суду у справі щодо незадекларованих статків Костянтина Бриля (№991/1924/19) не оприлюднювались. Наразі лише відомо, що судові процеси тривають: востаннє розгляд справи призначили на 18 серпня 2020 року.

Нагадаємо, Костянтин Бриль очолював Запорізьку ОДА з квітня 2016 року до червня 2019 року. У травні 2016 року «Громадське ТБ. Запоріжжя» оприлюднило розслідування «Статки сім’ї Брилів», у якому йшлося про значну кількість незадекларованого майна ексочільника Запорізької ОДА. Тисніть на посилання, щоб переглянути сюжет.

Ми в соцмережах:

FB (www.facebook.com/www.zr.zp.ua/)

Telegram (t.me/zp1nvestigation)