Нацполіція розслідує справу про видачу пільгових кредитів запорізьким управлінням “Держмолодьжитла”

У поліції дійшли висновку, що запорізьке регіональне управління “Держмолодьжитла” перераховувало значно більше коштів на кредити, ніж отримували позичальники. Куди йшла решта — невідомо.

Про порушення кримінального провадження стало відомо із ухвали Жовтневого районного суду.

На початку серпня цього року слідчі Олександрівського відділу поліції подали клопотання до Жовтневого районного суду Запоріжжя, щоб продовжити строки розслідування справи про надання пільгових кредитів запорізьким управлінням “Держмолодьжитла”.

Із судової ували відомо, що у квітні 2019 року управління перерахувало кошти позичальнику у розмірі 751,7 тисяч гривень. Однак правоохоронці встановили, що позичальник фактично отримав значно менші кредитні кошти — 536,8 тисяч гривень.

Орган досудового розслідування дійшов висновку, що посадові особи Запорізького регіонального управління «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», маючи намір на отримання неправомірної вигоди на користь інших юридичних чи фізичних осіб безпідставно перерахували грошові кошти у розмірі 214 936 гривень., чим було завдано істотних збитків державі ”,– йдеться у судовій ухвалі.

Подібні факти були непоодинокими. За даними поліції, схожим чином видали щонайменше 17 кредитів.

Фрагмент даних з реєстру судових рішень

У липні 2020 року правоохоронці додатково скерували запити до районних адміністрацій Запоріжжя, щоб отримати інформацію про перебування на квартирному обліку громадян, які отримали пільгові кредити. Також до “Укргазбанку”, щоб отримати інформацію про рух коштів, які перераховувались “Держмолодьжитлом”.

Згідно ухвали Жовтневого районного суду від 4 серпня 2020 року досудове розслідування у цій справі продовжили до лютого 2021 року.

Запорізьке регіональне управління “Держмолодьжитла” — це структурний підрозділ Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. У Запоріжжі “Держмолодьжитло” за бюджетний кошт надає пільгові кредити на придбання помешкань тим, хто потребує поліпшення житлових умов. Такі кредити фінансують з державного бюджету, а також бюджету Запоріжжя та області за різними програмами. Прикладом, у Запоріжжі однією із таких програм стала “Цільова програма забезпечення молоді міста Запоріжжя житлом на 2018-2020 рр.” Приблизний обсяг фінансування за цією програмою складав 32,3 мільйона гривень з бюджету міста.

Нагадаємо, наразі на сайті Запорізької міської ради розміщений проєкт рішення, за яким з бюджету Запоріжжя хочуть спрямувати на надання пільгових кредитів рекордну суму — 1,6 мільярда гривень протягом чотирьох років.

Зазначимо також, що у лютому 2020 року “Запорізький проект розслідувань” надсилав до запорізького регіонального управління “Держмолодьжитла” інформаційний запит щодо надання пільгових кредитів та їх отримувачів. Проте в управлінні відмовили у наданні запитуваної інформації.

Ми у соцмережах:

FB (www.facebook.com/www.zr.zp.ua/)
Telegram (t.me/zp1nvestigation)