У Запоріжжі засудили завідувачку кафедри вишу за одержання хабара від студента

Завідувачку кафедри обліку і оподаткування Національного університету «Запорізька політехніка» (раніше — “Запорізький національний технічний університет”) визнали винною в отриманні хабара від студента. Викладачці присудили штраф у розмірі 25 500 гривень.

Про це йдеться у вироку Жовтневого районного суду Запоріжжя.

Згідно з матеріалами справи, 2 лютого 2018 року студент заочної форми навчання факультету «Економіка та управління» Національного університету «Запорізька політехніка» звернувся до завідувачки кафедри обліку і оподаткування, щоб отримати інформацію про порядок здачі зимової сесії. Викладачка повідомила студенту, що за вирішення питання щодо успішної здачі сесії з дисциплін її кафедри потрібно передати 8 тисяч гривень: 4 тисячі гривень за здачу курсової роботи та 4 тисячі – за складання іспитів та заліків.

8 лютого завідувачка підтвердила студенту свої вимоги. А за кілька годин отримала гроші в службовому кабінеті. Після цього її затримали співробітники СБУ.

У судовому засіданні жінка свою провину не визнала. Натомість повідомила, що її начебто обмовили, а студент вчинив провокативні дії щодо неї за допомогою правоохоронців. Крім того зауважила, що у неї склались неприязнені відносини із деякими викладачами на кафедрі, які намагались позбавити її посади.

Утім, винуватість жінки змогли довести у суді. Як з’ясувалося, розмова викладачки та студента, в якій вона вимагала хабара, записувалась на диктофон. Інша співробітниця кафедри на суді повідомила, що майже одразу після приходу викладачки до вишу, вона запровадила практику отримання грошових коштів від студентів за курсові роботи.

Жовтневий райсуд визнав завідувачку кафедри винною та призначив їй покарання у вигляді штрафу у розмірі 25 500 гривень. Також заборонив обіймати керівні посади та посади, пов`язані із викладацькою діяльністю у вищих навчальних закладах на три роки. Наразі завідувачка кафедри подала апеляційну скаргу на вирок.