Запорізькому депутату Тищенку продовжили запобіжний захід у вигляді застави

2 червня 2020 року у Запоріжжі затримали під час отримання хабара депутата Запорізької міськради Олександра Тищенка. Йому повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави розміром 840 тисяч гривень. Нещодавно дію запобіжного заходу продовжили до 30 вересня.

Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя, яку оприлюднили 21 серпня.

Депутата Запорізької міськради Олександра Тищенка затримали у Запоріжжі під час отримання хабара у розмірі 243 тисяч гривень. До цього співробітники СБУ задокументували отримання Тищенком 97 тисяч гривень у якості першої частини хабара. У загальну суму 340 тисяч гривень депутат оцінив виділення земельної ділянки на березі Дніпра під приватний будинок. Як повідомляла Служба безпеки України, яка проводила затримання, депутат систематично отримував кошти за виділення ділянок під забудову житла та для ведення бізнесу у Запоріжжі.

3 червня депутату повідомили про підозру. 4 червня Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області розглянув справу про обрання запобіжного заходу для Олександра Тищенка. У судовому порядку правоохоронці вимагали тримання депутата під вартою.

Суд ухвалив застосувати до Тищенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів в Запорізькому СІЗО. Однак визначив можливість внесення застави у розмірі 400 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становило 840 800 гривень.

9 червня, після внесення застави, Тищенка звільнили з-під варти.

30 липня Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя розглянув клопотання правоохоронців про продовження запобіжного заходу та клопотання захисників депутата про його зміну.

У судовому засіданні захисники Олександра Тищенка вимагали зменшити розмір застави. Зокрема, визначити її сумою від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (наразі від 43 940 гривень). Але у суді клопотання про зміну запобіжного заходу відхилили.

Своєю ухвалою від 30 липня Орджонікідзевський районний суд продовжив строк дії обов`язків, покладених на Тищенка при застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави розміром 840 800 гривень.

Серед таких обов’язків – повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утриматися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні. Також прибувати до слідчого, прокурора або суду за першою вимогою.

Дію запобіжного заходу продовжили до 30 вересня 2020 року.

Нагадаємо, Олександр Тищенко був обраний депутатом Запорізької міської ради 2015 року від «Опозиційного блоку». У Запорізькій міській раді він входить до постійної комісії з питань комнальної власності та земельних відносин. Цього року працював начальником цеху холодного прокату №1 на ПАТ «Запоріжсталь». Повідомлялося, що після затримання його відсторонили від займаної посади. Також повідомлялося, що «Опозиційний блок» призупинив членство депутата у партії.