Поряд з парком «Дубовий Гай» видалять зелені насадження заради нового будівництва

Виконком Запорізької міськради дозволив видалити 11 дерев та газон на ділянці площею 0,53 га неподалік від центрального парку міста “Дубовий гай”. Вказану земельну ділянку орендує фірма, пов’язана із нардепом Володимиром Кальцевим. На ній збираються побудувати житловий комплекс.

Рішення виконкому про видалення зелених насаджень оприлюднили 27 серпня (№336).

Видаляти зелені насадження будуть за адресою вул. Глісерна,30. Дозвіл надали у зв’язку з будівництвом за цією адресою багатоповерхових будинків. Цей дозвіл отримав обслуговуючий кооператив «Дубовий Гай Запоріжжя». Безпосередньо забудову буде здійснювати компанія «КомфортБудПлюс», на сайті якої розміщується відповідне повідомлення. Згідно цього повідомлення, поблизу запорізького парку збираються звести житловий комплекс «Дубовий Гай Запоріжжя» закритого типу з огороженою територією і консьєрж-сервісом.

Землю під будівництво у серпні 2019 року отримувало в оренду на 10 років інше підприємство – ТОВ «Запоріжресурспроект».

Фрагмент даних кадастрової карти України

Наразі засновниками ТОВ «Запоріжресурспроект» вказані дві компанії – ТОВ «Елерон Інвест» та ТОВ «Компанія Ейнтрівуд Інвестментс Лімітид». Кінцевим бенефіціарним власником останньої зазначена Євгенія Кальцева. Це мати Володимира Кальцева. 2006 року він обирався депутатом Запорізької міської ради за списком «Партії регіонів», а 2015 року – від «Нашого краю». Нині Кальцев – народний депутат України від ОПЗЖ.

Відомо, що раніше ТОВ «Запоріжресурспроект» теж орендувало ділянку по вул. Глісерній, 30, а прокуратура намагалася повернути її місту. Дані про це містяться у реєстрі судових рішень.

Зокрема, вперше земельну ділянку по вул. Глісерній, 28-30 місто передало в оренду ТОВ «Запоріжресурспроект» ще у серпні 2009 року. Відповідно до документів, фірма також мала побудувати на ній житлові будинки. Пізніше, у липні 2018 року, до Господарського суду Запорізької області звернувся із позовом керівник Запорізької місцевої прокуратури № 1. У позові він вимагав повернути вказану земельну ділянку Запоріжжю через те, що її фактично не використовували.

У суді представник прокуратури наголошував, що ТОВ «Запоріжресурспроект» більше п’яти років не використовувало земельну ділянку по вул. Глісерній, 28-30 та не здійснювало її забудову. Це, своєю чергою, негативно впливало на стан інфраструктури міста, що порушувало інтереси держави та громади Запоріжжя в особі жителів міста. Про відсутність намірів забудови свідчило й те, що фірма протягом тривалого часу не вчинила жодних дій, щоб отримати необхідні дозвільні документи для початку робіт.

Крім того, у суді йшлося про те, що за останні п’ять років користування земельною ділянкою ТОВ «Запоріжресурспроект» сплатило орендну плату у розмірі лише 21 тисячі гривень.

6 листопада 2018 року Господарський суд Запорізької області прийняв рішення повернути земельну ділянку Запорізькій міській раді. Але на таке рішення фірма подала апеляційну скаргу до Центрального апеляційного господарського суду, який наприкінці лютого 2019 року постановив скасувати рішення Господарського суду. Тобто, залишив ділянку за ТОВ «Запоріжресурспроект». Вже у серпні 2019 року Запорізька міська рада продовжила договір оренди з фірмою, яка фактично за попередні 10 років нічого не збудувала.

Наразі на сайті міської влади зазначається, що ТОВ «Запоріжресурспроект» вже у цьому році отримало від Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міськради містобудівні умови. Сама територія будівництва зараз огорожена.

На вказаній земельній ділянці збираються побудувати ЖК

Про «КомфортБудПлюс», яке має намір побудувати на цій ділянці житловий комплекс, відомо, що 2016 року Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) забороняла цьому підприємтсву спорудження одного із будинків у Хмельницькому.

Ми у соцмережах:

FB (www.facebook.com/www.zr.zp.ua/)
Telegram (t.me/zp1nvestigation)