Керівництво Запорізької ОДА балотується на місцевих виборах, але не має наміру йти у відпустку під час кампанії

Голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін, що також був представлений як лідер команди «Слуги народу» в Запорізькій області, не має наміру йти у відпустку на час передвиборчої кампанії. Боговін заявив, що не агітуватиме в робочий час. До цього в робочий час він вже двічі взяв участь у публічних партійних заходах «Слуги народу».

«Можливо прийдеться взяти на декілька днів якусь відпустку за свій рахунок», – заявив Боговін, відповідаючи на питання журналістки, під час сьогоднішнього брифінгу в ОДА.

Окрім Боговіна в передвиборчій кампанії також бере участь його заступник Віталій Тишечко. Він балотується на посаду запорізького міського голови.

19 серпня Віталій Боговін взяв участь у презентації команди «Слуги народу» на місцевих виборах за участю Президента Володимира Зеленського. Захід відбувся поруч з недобудованими мостами через Дніпро.

31 серпня Боговін виступив на відкритті представництва «Слуги народу» в Запоріжжі. У своїй промові він закликав долучатися до партійних праймеріз. Промову Віталія Тишечка на заході увімкнули у відеозаписі.

Законодавство забороняє представникам влади агітувати у робочий час, крім випадків, коли вони самі є кандидатами. Наразі ЦВК ще не оголошувала про початок виборчої кампанії. Довиборча агітація також заборонена законодавством.

Закон не зобов’язує посадовців йти у відпустку на час їх участі у передвиборчій кампанії. Це створює умови для використання адміністративного ресурсу. У своїх звітах на цю проблему неодноразово звертали увагу представники ОБСЄ.

Читайте також: Депутатські запити запорізьких обранців: проблеми на “Іскрі” та розслідування проти колег