Карантинні пільги: кому із підприємців Запоріжжя компенсують відсотки за кредитами

Наприкінці травня Запорізька міська рада погодила, а 24 червня прийняла рішення про зміни до «Програми фінансування деяких заходів щодо сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі на 2020 рік». У новій редакції програми передбачили можливість компенсувати відсотки за кредитами для запорізьких представників бізнесу – у якості допомоги під час COVID-19. Отримати таку компенсацію, станом на серпень, підприємці не змогли.

Про це повідомляється у відповіді, яку надали на інформаційний запит «Запорізького проекту розслідувань».

Раніше міською програмою підтримки підприємництва на 2020 рік передбачалось, що у Запоріжжі проведуть бізнес-форум із залученням представників міжнародних донорських організацій. Витратити на проведення форуму планували 350 тисяч гривень. 24 червня міська рада прийняла інше рішення – про внесення змін до програми, у результаті яких проведення форуму відмінили. А зазначені кошти спрямували на часткову компенсацію відсотків за кредитами для представників бізнесу – у рамках допомоги під час COVID-19.

Суміщені франгменти міської програми допомоги підприємцям до змін (зверху) та після змін (знизу)

Згідно нової редакції програми, надання такої компенсації передбачили лише для 23 осіб. Тобто, середня сума компенсації для одного підприємця складає трохи більше 15 тисяч гривень.

 

Запланована кількість отримувачів компенсації відсотків за кредитами у Запоріжжі

На початок серпня 2020 року «кредитну допомогу» від міста жодному підприємцю не надали. По це повідомили у міськраді на наш інформаційний запит.

«Станом на 1 серпня 2020 року компенсація за залученими кредитами суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва не здійснювалася, так як попередньо опрацьовувалося питання щодо визначення переліку банків, з якими найближчим часом буде укладено Меморандум про співпрацю в рамках реалізації програми», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Лише наприкінці серпня у міськраді повідомили, що співпрацювати будуть з «Ощадбанком» і «Укргазбанком», з якими підписали угоду. Тобто, у серпні підтримка бізнесу також не надавалася. 

Згідно затвердженого міськвиконкомом порядку, отримати компенсацію за залученими кредитами можуть лише підприємці, які кредитуються за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» та відповідають низці критеріїв.

Наприклад, такі підприємці, разом з їхніми діловими партнерами, не повинні були протягом трьох останніх років отримувати державної допомоги, більшої за 200 тисяч євро в еквіваленті. Також підприємці мають підтвердити, що їхня діяльність є прибутковою хоча б за один із двох останніх років. Ще у претендентів на компенсацію відсотків за кредитами від міста станом на 1 березня 2020 р. не повинно бути проблемної заборгованості за раніше отриманими кредитами в банках України. Вказується, що підприємці можуть звернутися за отриманням фінансової підтримки до кінця 2020 року.

Зазначимо, що наведений перелік умов значно обмежує можливість отримання компенсації відсотків за кредитами від міста.

Раніше «Запорізький проект розслідувань» повідомляв, що у Запоріжжі широко анонсували та прийняли низку рішень для підтримки бізнесу під час карантину. Хто і як зміг скористатися пільгами, читайте у наших публікаціях.

Читайте також: Доньці депутата дали з бюджету понад 200 тисяч гривень допомоги для тата (ДОКУМЕНТИ)

Цю інформацію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.