Карантинні пільги: отримати зменшення орендної плати під час COVID-19 у Запоріжжі змогли лише державні банки

“Запорізький проект розслідувань” продовжує відслідковувати, як у Запоріжжі запроваджують карантинні пільги для бізнесу. Одним зі своїх рішень від 27 травня Запорізька міська рада зменшила розмір орендної плати за користування комунальним майном для банків. Рішення приймали в рамках допомоги бізнесу під час COVID-19. Скористатися такою пільгою змогло лише кілька фінансових установ, які перебувають у державній власності.

Про це повідомляється у відповіді, наданій “Запорізькому проекту розслідувань” на інформаційний запит.

Зокрема, 27 травня міськрада прийняла рішення (№61), за яким на 50% зменшила орендну плату за комунальні приміщення, які використовуються банками для розташування власних відділень та пунктів приймання платежів.

Зменшення орендної плати передбачили на період з 1 травня до 31 липня 2020 року, тобто на три місяці. Щоб отримати таку пільгу банківські установи мали укласти додаткові угоди до діючих договорів оренди.

За інформацією департаменту комунальної власності та приватизації міськради, додаткові угоди на виконання зазначеного рішення міськради уклали лише з двома банками — АТ “Державний ощадний банк України” та АТ КБ “Приватбанк”.

На наш інформаційний запит надали також додаткові угоди з банківськими установами. Всього таких угод протягом червня підписали 19 — на відповідну кількість приміщень. Зокрема, 18 угод уклали з “Ощадбанком” та одну з АТ КБ “Приватбанк”.

АТ КБ “Приватбанк”, як і “Ощадбанк”, нині належить державі.

Тобто, пільгу з оренди комунального майна за рішенням міськради (№61) наразі отримала держава.

Раніше “Запорізький проект розслідувань” повідомляв, що отримати запропоновану містом компенсацію відсотків за кредитами зможе лише 23 підприємця.

Читайте також: Мільйони на рекламу від запорізької мерії

Цю інформацію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.