Запорізька суддя позбулася посади та опинилася на лаві підсудних

Держбюро розслідувань порушило справу проти судді Вільнянського районного суду. Після порушення кримінальної справи представницю судової гілки влади звільнили з посади, а нині збираються судити у Синельниківському районному суді за винесення завідомо неправосудних рішень. Вони стосувались передачі прав на нерухомість.

Про це йдеться в ухвалі Верховного Суду України.

Кримінальну справу стосовно судді Тамари Беспалько порушили ще 2018 року. У вересні 2019 року Вища рада правосуддя України притягнула її до дисциплінарної відповідальності, а у лютому 2020 року звільнила із займаної посади. Пізніше, у травні 2020 року, Мелітопольське територіальне управління Державного бюро розслідувань повідомило судді про підозру у вчиненні злочину.

Тамара Беспалько

Тоді правоохоронці поінформували, що вручили підозру за статтею про постановлення завідомо неправосудних рішень (ч.2 ст. 375 ККУ). Ці рішеня стосувались передачі прав на нерухомість.

Як зазначили у ДБР, суддя винесла завідомо неправосудні рішення, у результаті яких позивачі у судових справах безпідставно заволоділи квартирами, розташованими у містах Запоріжжя та Вільнянськ.

Неправосудні рішення завдали збитків майже на 800 000 гривень”,поінформували правоохоронці.

У липні 2020 року до Шевченківського районного суду скерували обвинувальний акт стосовно судді. Утім, суд своєю ухвалою від 5 серпня направив кримінальне провадження до Запорізького апеляційного суду – для вирішення питання визначення суду, який буде розглядати справу.

14 серпня 2020 року Запорізький апеляційний суд ухвалив звернутися із аналогічним питанням до Верховного Суду. Зокрема, з поданням про вирішення питання про визначення територіальної підсудності кримінального провадження щодо Тамари Беспалько.

25 серпня 2020 року Верховний суд направив кримінальне провадження на розгляд до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області. Дата розгляду справи цим судом ще не визначена.

У разі доведення вини, екс-судді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Читайте також: Запорізькій суддя придбав автівку вартістю 1,3 мільйона гривень