Справу Марченка-Пустоварова знову розпочнуть слухати у суді

15 вересня об 11.30 в Запорізькому апеляційному суді відбудеться нове судове засідання у справі про розкрадання бюджетних коштів Запоріжжя та Мелітополя на загальну суму 87 млн грн. Фігурантами цієї справи стали заступник міського голови Запоріжжя Анатолій Пустоваров та заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко.

Про початок судового слухання свідчать дані Судової системи України.

Ця кримінальна справа набула резонансу 21 грудня 2017 року. Тоді, нагадаємо, співробітники прокуратури Харківської області спільно з СБУ здійснили низку обшуків у Запоріжжі. Як згодом з’ясувалося, таких заходів було вжито в межах розслідування зловживань запорізьких посадовців на тендерах. Обшуки відбулись у багатьох чиновників, зокрема в заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка, депутатки Запорізької міської ради Дарії Трюхан та заступника мера Запоріжжя Анатолія Пустоварова.

Читайте також: Запорізькі депутати в судах: розкрадені мільйони та не задеклароване елітне авто

Згідно з подальшими повідомленнями прокуратури, Марченка затримали одразу й оголосили йому про підозру за ч.5 ст.191 КК «Заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб». 

Владислав Марченко, світлина – photo.unian.ua

Згодом підозру у цій справі оголосили заступнику міського голови Анатолію Пустоварову.

За версією прокуратури, Анатолій Пустоваров разом з іншими учасниками оборудки нібито розробили та виготовили фіктивну документацію для процедури публічних закупівель щодо реконструкції та благоустрою низки спортивних майданчиків у запорізьких школах, а також парку відпочинку у Мелітополі. Далі з приватною фірмою – виконавцем робіт уклали фіктивні договори та склали акти про виконані роботи й надані послуги, які фактично не здійснювались.

Йшлося про понад 10 тендерів. Загальні збитки для бюджетів Запоріжжя та Мелітополя від таких дій, як повідомляли правоохоронці, становлять 87 млн грн. Судовий розгляд цієї справи досі триває.

Обвинувальний акт у згаданій справ передали до Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя у березні 2019 року.

За останньою відомою судовою ухвалою Орджонікідзевсього районного суду Запоріжжя від 28 листопада 2019 року, обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно Владислава Марченка та Анатолія Пустоварова повернули прокурорам для усунення недоліків. Зокрема, суд констатував, що обвинувачення є неконкретним і не містить, як того вимагає п.5 ч.2 ст.291 КПК України, конкретного опису обставин вчинення кожним обвинуваченим злочинів.

Ці та інші подібні порушення, на думку суду, перешкоджають призначенню справи до розгляду по суті. Тому колегія суддів дійшла висновку про те, що обвинувальний акт необхідно повернути правоохоронцям для усунення недоліків та прийняла відповідну ухвалу.

На цю ухвалу у грудні 2019 року правоохоронці подали апеляційну скаргу до Запорізького апеляційного суду. Востаннє, згідно даних Судової системи України, розгляд апеляційної скарги призначали на 16 червня 2020 року. Але розгляд не відбувся через те, що не було відеозв’язку з прокуратурою Харківської області, яка є стороною обвинувачення цієї кримінальної справи.

Наступний судовий розгляд призначили на 15 вересня об 11.30.

Фрагмент даних ресурсу Судової влади України

Нагадаємо, минулого року Анатолій Пустоваров балотувався від партії “Опозиційний блок” до Верховної Ради та використав на агітацію 2,54 мільйона гривень.

2019 року Анатолій Пустоваров балотувався до парламенту

На виборчу кампанію він витратив найбільше коштів з-поміж усіх кандидатів-мажоритарників у Запорізькій області.

Читайте також: Найдорожчу виборчу кампанію на Запоріжжі провів фігурант кримінальної справи Пустоваров

У Запоріжжі Анатолій Пустоваров продовжує вести активну діяльність, брати участь у презентаціях, публічних виступах на телебаченні

Ми у соцмережах:

FB:www.facebook.com/www.zr.zp.ua
Telegram: t.me/zp1nvestigation