У Запоріжжі ділянку, на якій замість фонтану з’явився ресторан LiHoy, передадуть фірмі з “моторівськими” представниками

Довгий час у центрі Запоріжжя біля палацу культури “Орбіта” існував зруйнований фонтан. 2019 року Запорізька міська рада своїм рішенням передала цю ділянку в оренду ТОВ “Запоріжжя-Айс”. На ділянці збирались побудувати льодову ковзанку. Наприкінці 2019 року стало відомо, що окрім ковзанки на ній з’явиться ресторан LiHoy. Тепер землю під рестораном збираються наново передати в оренду іншій фірмі, керівником якої є Олександр Леховіцер, пов’язаний з підприємством «Мотор Січ».

Про передачу земельної ділянки йдеться у проєкті рішення Запорізької міської ради від 11 вересня (№24).

Раніше землею навколо палацу культури “Орбіта” за адресою вул. Лермонтова, 9 користувався однойменний комунальний заклад. Загальна площа цієї ділянки початково складала 0,89 га. У березні 2019 року Запорізька міська рада погодила рішення про поділ земельної ділянки на три частини. 

У результаті, комунальному закладу “Палац культури “Орбіта” лишили у користування наділ меншої площі — 0,78 га. Ще одну ділянку, площею 0,01 га, міськрада залишила у своєму користуванні. З’явилась і третя ділянка з окремим кадастровим номером (2310100000:05:006:0322) та площею 0,097 га. 

Фрагмент даних кадастрової карти України з розташуванням ділянки

Цей наділ Запорізька міська рада передала в оренду ТОВ “Запоріжжя-Айс”. Сталось це також у березні 2019 року. 

Рішення Запорізької міської ради за яким ділянку передали ТОВ “Запоріжжя-Айс”

Згідно даних мерії, вказану земельну ділянку передавали приватній фірмі офіційно із цільовим призначенням “для розташування палацу культури”. Окремо місто також надало містобудівні умови підприємству на реконструкцію фонтану, який розташовувався на ділянці, під ковзанку зі штучним льодом.

Проте вже у квітні 2019 року Запорізька міська рада змінила цільове призначення землі з “розташування палацу культури” на “розташування громадсько-розважального центру”.  А наприкінці 2019 року стало відомо, що на цій ділянці зявиться не лише ковзанка, але  і ресторан LiHoy.

Рішення Запорізької міської ради за яким змінили цільове призначення ділянки

Наразі на сайті міської ради оприлюднили проєкт рішення, згідно якого ТОВ “Запоріжжя-Айс” збираються припинити право користування вказаною ділянкою та розірвати з підприємством договір оренди. Натомість земельну ділянку хочуть передати в оренду іншій фірмі — ТОВ “Ленд-Зет”

У пояснювальній записці до проєкту рішення вказується, що на ділянці знаходиться нерухоме майно, яке на праві власності належить ТОВ «Ленд-Зет».

Співласником ТОВ “Ленд-Зет” наразі зазначені Віктор та Даніїл Леховіцери. Керівником вказаний Олександр Леховіцер. Це син Віктора Леховіцера, який разом з Вячеславом Богуслаєвим написав книжку «Станочные приспособления», видану «Мотор-Січчю», – повідомляло видання “Наші гроші”. 

Олександр Леховіцер також був помічником запорізького екс-нардепа та президента підприємства “Мотор Січ” Вячеслава Богуслаєва. А 2014 року сам балотувався до Верховної Ради. Тоді вказував, що працює директором ТОВ “Мотор ТНП”.

Фрагмент даних Єдиного державного реєстру фіз-осіб підприємців, юридичних осіб та громадських формувань

Окремо зазначимо, що разом з Віктором та Даніїлом Леховіцерами, фірмою “Ленд-Зет” співволодіє Саргсян Гаяне Арташесівна.

Вочевидь її батько, Саргсян Арташес Аветікович, є керівником Спілки вірмен Запорізької області.

Як повідомлялося раніше, в офісі спілки 2017 року правоохоронці проводили обшуки у справі про ОПГ “Арташі”. 

Читайте також: У Запоріжжі поліція повідомляє про спроби масового підкупу на місцевих виборах. Встановлено організатора