Серед запорізьких рекламників найбільші знижки під час карантину отримало комунальне підприємство та фірма екс-нардепа

З початком карантину у Запоріжжі прийняли низку рішень про введення додаткових пільг та знижок для запорізьких підприємців. За одним із таких рішень Запорізької міської ради для підприємців мали зменшити на 50% плату за користування комунальними місцями розміщення рекламних засобів. «Запорізький проект розслідувань» проаналізував, хто зміг скористатися такою пільгою.

Відповідне рішення про зменшення плати Запорізька міська рада прийняла 27 травня 2020 року (№ 56).

Згідно цього рішення, плату зменшили на 50% усім підприємствам та підприємцям, які користуються комунальними місцями розміщення рекламних засобів. Таке зменшення відбулось у період з 1 травня по 31 липня 2020 року.

За даними КП «Градпроект», станом на 1 травня цього року у Запоріжжі 97 підприємств та підприємців користувались такими місцями для розташування рекламних засобів. А 96-ти із них фактично зменшили плату на 50% у зазначений період часу.

Зокрема, розмір плати переглянули для 68 підприємств та 28 підприємців.

Серед підприємств найбільшу знижку за рішенням міськради (№ 56) отримало комунальне підприємство «Запорізьке міське інвестиційне агентство». Згідно документів, за травень, червень та липень воно мало сплатити сукупно  654,3 тисячі гривень. Натомість підприємству нарахували 327,1 тисячі гривень – це з урахуванням 50% знижки.

Також до п’ятірки отримувачів найбільшої «рекламної» знижки потрапили ТОВ «РТМ-Україна», ТОВ «Довіра Аутдор», ПП «Реклама Сервіс» та ПП «Штріх».

ТОВ «РТМ-Україна» – це рекламне агентство. Воно отримало найбільшу «карантинну» знижку серед приватних підприємств. Ним володіють Микола та Руслан Баграєви. Микола Баграєв обирався 2012 року депутатом Верховної Ради України від Партії Регіонів. А Руслан Баграєв – це його син.

2013 року Микола Баграєв декларував понад 1,6 мільйона гривень власного доходу та більше 3,6 мільйона гривень доходів родини. Також мав на той час на рахунках у банках 39,5 мільйона гривень та володів автівкою Porsche Cayenne.

Основний вид діяльності ТОВ «Довіра Аутдор» – це також діяльність рекламних агентств, про що зазначається у державних реєстрах. Підприємство зареєстроване у місті Києві. Ним співволодіють Олександр Ситник та кіпрське підприємство АКЮТЕЛ ЛТД. Бенефіціарами останньої фірми вважають Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського.

Приватне підприємство «Реклама-Сервіс», що також потрапило до п’ятірки отримувачів найбільшої знижки, належить запоріжанину Юрію Щебликіну. Він давно володіє рекламним бізнесом. Крім того, Щебликін є співвласником ТОВ «Медіа Вектор».

ПП «Штріх» – це також запорізьке рекламне агентство, яким володіє Олена Порініс. Воно зареєстроване у Запоріжжі. Підприємство було створене ще 1999 року.

Найменшу знижку серед підприємств отримало ТОВ “МЦ Юнімед”: розмір знижки за три місяці склав близько 80 гривень.

Приватні підприємці отримали зменшення плати за користування комунальними місцями розміщення рекламних засобів у розмірі від 80 до 4142 гривень за три місяці.

Цю інформацію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Її зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.