На Запоріжжі суд покарав людину, яка крала гроші у пенсіонерів з Донбасу

Бердянський міськрайонний суд оголосив вирок мешканцю Донецької області. Він за допомогою підробки документів і шахрайства оформлював українські пенсії для мешканців Макіївки, захопленої російськими військами та сепартистами.

Про це йдеться у вироку Бердянського міськрайонного суду Запорізької області.

Мешканець Макіївки (місто наразі захоплене сепаратистами та окупантами) у 2015 році вирішив оформити у Бердянську пенсійне забезпечення 18 жителям донецького міста, – йдеться у матеріалах справи. Робив він це без їхньої фактичної присутності. Для цього люди передали йому не завірені належним чином копії своїх паспортів, ідентифікаційні номери та інші документи.

Перебуваючи у Бердянську у 2015-2016 роках, машканець Макіївки змовився з трьома працівниками управління Пенсійного фонду у Бердянську та Бердянському районі. Вони погодились приймати незаконні копії документів та підроблені заяви донеччан про нарахування пенсій на їх поточні рахунки. При цьому, у цих заявах розписувався сам обвинувачений.

Надалі працівники пенсійного фонду завірили копії паспортів та інші довідки, видані на ім’я донеччан. Тобто посадовці сформували пенсійні справи із завідомо підроблених документів. Потім мешканець Макіївки незаконно отримав замість 18 донеччан понад 364 тисяч гривень. Частину цих грошей він залишив собі.

Перше судове засідання у цій справі відбулось ще у грудні 2018 року. Під час нього житель Макіївки визнав себе винним у підробці документів, але не визнав себе винним у шахрайстві. Тоді Бердянський міськрайонний суд Запорізької області своїм вироком визнав донеччанина винним в злочинах та призначив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі, але замінив покарання на два роки умовного терміну.

Прокуратура не погодилась з м’яким вироком та оскаржила його в апеляційній інстанції. Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Запорізького апеляційного суду у квітні 2019 року винесла ухвалу, за якою вирок Бердянського міськрайонного суду від 22 грудня 2018 року скасувала та призначила новий розгляд справи.

У результаті розгляду, 25 серпня 2020 року Бердянський міськрайонний суд своїм вироком призначив нове покарання донеччанину. Але воно нічим не відрізнялось від першого вердикту – три роки позбавлення волі із заміною покарання на два роки умовного терміну.

Найсуворіше покаранням у цій справі передбачало до 8 років позбавлення волі.

Слідство у відношенні  працівників Пенсійного фонду триває. 

Читайте також: У Запоріжжі гравцям муніципального клубу «Металург» придбають форму майже на 200 тисяч