Заступниці начальника управління Державної міграційної служби у Запорізькій області, яку затримали на хабарі, обрали запобіжний захід

Наприкінці серпня цього року затримали першу заступницю начальника управління Державної міграційної служби у Запорізькій області. Вона отримала 2500 доларів, щоб оформити громадянство України, – повідомляли тоді правоохоронці. Наразі відомо, що посадовицю відсторонили від посади та вилучили у неї службове посвідчення. Також у судовому порядку їй обрали запобіжний захід.

Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

Випадок отримання харабя став не першим, – додатково повідомляли правоохоронці. Згідно з матеріалами справи, ще у липні цього року заступниця начальника управління Державної міграційної служби вимагала 4000 гривень від чоловіка за позачергове оформлення та видачу паспортів для виїзду за кордон для його жінки та дитини. Правоохоронці цей факт задокументували, – йдеться у судових рішеннях. 

А 25 серпня посадовиця у приміщенні свого службового кабінету отримала 2500 доларів за вирішення питання щодо набуття громадянства України особою без громадянства. Після чого її затримали.

Заступниці начальника управління вручили підозру за статтею про одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням (ч.3 статті 368 КК).

Наприкінці серпня Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області ухвалив відсторонити жінку від посади строком на два місяці. А також вилучити у неї службове посвідчення.

Крім того, за клопотання слідчого суд ухвалив застосувати до посадовиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів в Запорізькому СІЗО. Проте одночасно визначив можливість внесення застави у межах 70 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідно становить 153 790 гривень.

Санкція ч.3 ст. 368 КК, яку інкриминували посадовиці, передбачає покарання від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, тобто, злочин є тяжким.

Читайте також: У Запоріжжі набирає голосів петиція про реконструкцію пляжу у Південному мікрорайоні