На заводі «Запоріжтрансформатор» почалася хвиля звільнень

Останні чотири місяці постійно зростає кількість скорочених працівників «Запоріжтрансформатору». Так, у липні на облік до центрів зайнятості Запорізької області стало 30 працівників підприємства, а у серпні – вже 83.

Про це йдеться у відповіді Запорізького обласного центру зайнятості на інформаційний запит “Запорізького проекту розслідувань”. 

Загалом, протягом 2019 року на облік став 131 працівник підприємства, у 2020 році – 205 працівників (сукупно 336 чоловік). Раніше завод інформував про заплановане звільнення 432 осіб. 

Фрагмент відповіді на інформаційний запит

З початку 2019 року держава сплатила звільненим працівникам «Запоріжтрансформатору», які стали на облік до центрів зайнятості, понад 1,9 мільйона гривень допомоги по безробіттю.

Нагадаємо, наразі підприємство перебуває у стані банкрутства через борги. Про це відомо із судових рішень. 

Зокрема, на кінець 2018 року завод заборгував 10 мільярдів гривень банкам та іншим компаніям, які почали стягувати ці гроші через суди. Неспроможність розрахуватися за боргами призвела до того, що у жовтні 2019 року директор заводу Ігор Клейнер звернувся до суду із заявою про порушення справи про банкрутство ПрАТ «Запоріжтрансформатор». Тоді Господарський суд Запорізької області ухвалив відкрити провадження у справі про банкрутство заводу. Зараз судові процеси у цій справі тривають.

Зауважимо, що на кінець 2018 року в ПрАТ «Запоріжтрансформатор» офіційно працювали трохи більше ніж 2000 осіб. Така інформація містилася у фінансових звітах підприємства. 

Кінцевим бенефіціарним власником заводу на сьогодні є Леонід Півоваров. Як повідомлялося, це однокласник мільярдера запорізького походження Костянтина Григоришина, якого раніше суд визнав реальним власником цього підприємства. 

Читайте також: Екс-заступник голови ОДА претендує на посаду ректора університету «Запорізька політехніка»