Мерські перегони у Запоріжжі: хто ці 10 кандидатів

24 вересня завершилась реєстрація кандидатів на місцевих виборах. На сайті Центральної виборчої комісії відображено 10 прізвищ претендентів, які мають намір позмагатися за посаду міського голови Запоріжжя. У порівнянні з минулими виборами кількість претендентів значно скоротилася: 2015 року право очолити місто виборювало 26 кандидатів. З того списку до нинішнього перейшов лише Володимир Буряк. Всі інші – нові імена, але все ж досить відомі у місті.

ВОЛОДИМИР БУРЯК

Діючий міський голова Запоріжжя до обрання працював головним інженером ПАТ «Запоріжсталь». Після обрання очолив місто разом з найчисельнішою фракцією «Опозиційного блоку» у міськраді, що також складається з представників заводу “Запоріжсталь” та групи компаній «Метінвест» мільярдера Ріната Ахметова.

На цих виборах Володимир Буряк позиціонує себе як незалежний кандидат. Хоча ще 2019-го йшов з партією “Опозиційний блок” до Верховної Ради.

Нині мер і його партія «Єднання» обрали передвиборчим гаслом «Продовжимо розпочате», вочевидь маючи на увазі великі ремонти Запоріжжя – Правобережного пляжу, проспекту Маяковського, площі Театральної, скверу Піонерів. Ще одним об’єктом мав стати новий термінал аеропорту, але його відкриттю завадив коронавірус та різні погодження в інстанціях.

Разом з тим повідомлялося, що саме за мерства Володимира Буряка житловий фонд було розподілено між керуючими компаніями через непрозорий конкурс, а топ-менеджери «Метівнесту» отримали у користування десятки гектарів міської землі. В центрі міста з мовчазної згоди мера та під наглядом «тітушок» було знищено сквер Яланського. 

ОЛЕСЯ КРАМАРЕНКО

Громадська організація «Дзига», якою керує Олеся Крамаренко, відома у місті проведенням екологічних мітингів.

Однією з вимог на пікетах біля мерії було придбання для Запоріжжя мобільної екологічної лабораторії. Її згодом придбали – за кошти міського та обласного бюджетів. Крамаренко відома також своєю активною діяльністю у студентські роки. А екологією, за її словами, змусили зайнятися особисті обставини.

Наразі Олеся Крамаренко висувається від партії «За майбутнє». Її очолює близький до Ігоря Коломойського Ігор Палиця. У запорізькій обласній організації партії головує представник “Запорізького державного медичного університету” Віталій Сиволап. «За майбутнє» також підтримали депутат обласної ради та колишній представник «Батьківщини» Геннадій Фукс та ректор ЗНУ Микола Фролов. Останній на минулих виборах 2015 року балотувався на посаду мера Запоріжжя від БПП.

ДМИТРО ОСИПОВ

Один з двох самовисуванців на посаду запорізького міського голови – Дмитро Осипов. Проте свою програму на власній сторінці у Facebook він презентував під брендом партії «Справжні Дії». Партії, до речі, було відмовлено у реєстрації на виборах через порушення процедури.

Раніше повідомлялося, що «Справжні Дії» могли висунути у якості кандидата на посаду мера Тетяну Ковиліну – депутатку Запорізької обласної ради, що відома своїм гучним розривом з партією «УКРОП».

Дмитро Осипов – професійний військовий. Він закінчив кілька вищих навчальних закладів, також працював у бізнесі в якості голови служби безпеки, юриста. Зокрема, був гендиректором підприємства “Юридичний Центр Діос”, після чого, з 2014 року, знову почав служити у збройних силах. Зараз займає посаду начальника відділу підготовки управління ракетних військ і артилерії управління оперативного командування “Південь”. 

ВАЛЕРІЙ ПРОЗАПАС

На останніх парламентських виборах підприємець і ветеран АТО Валерій Прозапас балотувався від “Європейської Солідарності” у 76-му мажоритарному окрузі (Вознесенівський та Хортицький райони Запоріжжя). Тоді за кількістю голосів виборців посів четверте місце. Цього року став кандидатом на посаду голови Запоріжжя. 

Про нього відомо, що він був помічником депутата Запорізької обласної ради Юрія Ружина, який обирався від «Радикальної партії Олега Ляшка». Також його згадують як блогера.

У 2018 році став фігурантом антикорупційної публікації. Зокрема, у листопаді 2018-го “Наші гроші. Запоріжжя” повідомляли, що ТОВ “Корнер сервіс”, яке належало Олені Вертепній та Валерію Прозапасу, отримало підрядів на 8 мільйонів гривень від Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА – на будівництво берегоукріплювальних споруд у Бердянську.

Під час будівництва не минулося без скандалу. Місцеві мешканці помітили, що роботи виконували з використанням неякісних матеріалів.

ЮРІЙ РУЖИН

У Запоріжжі Юрій Ружин до 2014 року був більше відомий, як підриємець, що приватизував будівлю фабрики «Селена» в районі нинішніх вулиць Базарної і Гоголя. Тепер там розміщюється великий розважальний комплекс.

Зараз Ружин контролює й низку інших підприємств у Запоріжжі, проте весь бізнес оформлений на його дружину.

У 2010-2014 роках Юрій Ружин входив до групи бізнесменів на чолі з Євгеном Черняком, яка протистояла “смотрящему” у Запоріжжі Євгену Анісімову. Згодом він давав свідчення в суді, повідомляючи про факти побиття в офісі Анісімова.

Після 2014 року став вести активну діяльність. Очолив громадську організацію «Хортицький полк», 2015 року обрався до Запорізької обласної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка». У раді Ружин увійшов до депутатської комісії з будівництва і транспорту. Від вказаної партії балотується і на посаду очільника міста. 

ВІТАЛІЙ РЯБЦЕВ

Депутат Запорізької міської ради Віталій Рябцев на сайті мерії вказує місцем роботи інформаційний портал «Акцент». У міськраді він входить до фракції «Батьківщини».

За ініціативи Рябцева на розгляд міськради виносилися проєкти рішень про звільнення заступників Володимира Буряка – Сергія Мішка та фігуранта кримінальної справи Анатолія Пустоварова. Утім, жодне з цих рішень не було проголосовано. 

До обрання у міськраду Віталій Рябцев працював менеджером приватної фірми, а до того інспектором служби безпеки ПАТ «Запоріжсталь» та банку «Металург».

У червні 2019 року стало відомо про борги Рябцева за комунальні послуги. Депутат підтвердив цю інформацію, запевнив, що живе на прожитковий мінімум та відмовляється сплачувати за комунальні послуги низької якості.

ЕЛЛА СЛЕПЯН

Найвищим кар’єрним досягненням Елли Слепян стала посада першого заступника голови Запорізької ОДА, на яку вона перейшла у грудні 2017 року.

Після звільнення з посади голови ОДА Костянтина Бриля, Слепян ще деякий час виконувала його обов’язки – до призначення Володимиром Зеленським нового очільника області.

До цього Слепян працювала помічницею мера Олександра Сіна. Також працювала в департаменті комунальної власності Запорізької міської ради.

Партією «Наш Край», від якої наразі висувається Слепян, у Запоріжжі на минулих виборах опікувався Володимир Кальцев. Він був депутатом міськради і очолював фракцію цієї політсили до 2019 року, звідки обрався до Верховної Ради у якості нардепа, але вже від ОПЗЖ. ОПЗЖ, своєю чергою, цього року оголосила про підтримку на виборах діючого мера Володимира Буряка.

ВІТАЛІЙ ТИШЕЧКО

Майже половину свого життя Віталій Тишечко присвятив роботі на підприємстві «Мотор Січ». Донедавна очолював «Страхову компанію «Мотор – Гарант», власниками якої є особисто екс-нардеп В’ячеслав Богуслаєв з сином Олександром.

2015 року Тишечко обрався до Запорізької міськради від партії «Нова політика» та увійшов до бюджетної комісії.

Напередодні передвиборчої кампанії 2020 року він отримав посаду заступника голови Запорізької ОДА, де опікується питаннями транспорту та будівництва доріг – теми, яку активно використовує у своїй агітації партія «Слуга Народу».

Саме від неї у цьому році Тишечка висунуто на посаду міського голови Запоріжжя. З відвертою критикою діючої міської влади Тишечко почав виступити лише після свого висування.

ДЕНИС ТАРАСОВ

Денис Тарасов 2019 року балотувався до Верховної Ради. Раніше, 2015 року, намагався стати депутатом Запорізької міської ради від партії «Сила Людей». Від неї висувається і цього разу на посаду міського голови.

Денис Тарасов починав кар’єру із посади слідчого, а зараз є професійним юристом, має власну практику.

2018 року отримав популярність як захисник скверу Яланського, який у Запоріжжі знищили заради будівництва ТРЦ. Звертався до судів у цій справі, вимагаючи розірвання договору оренди ділянок між міськрадою і фірмою нардепа Володимира Кальцева.

Також він брав участь у проєкті “Нові лідери”, який реалізувався на телебаченні. Зокрема, презентував свій проєкт «Бошки СТОП», спямований на протидію наркоторгівлі, наркорекламі та наркозалежності.

ВІКТОР ХОЦЬКИЙ

Другий і останній самовисуванець на виборах міського голови Запоріжжя цього року –  це Віктор Хоцький.

Він більше 30 років працює у міській владі, куди прийшов із заводу «Комунар» (нині “Запорізький автомобілебудівельний завод”). Віктор Хоцький попрацював у Комунарській райадміністрації, був заступником голів Шевченківської та Орджонікідзевської (нині Вознесенівської) адміністрацій.

Пройшов службу в зоні АТО та повернувся до роботи у міськраді.

Зараз Віктор Хоцький –  заступник директора Департаменту інфраструктури і благоустрою Запорізької міської ради.

Євген Зюзін,
Запорізький проект розслідувань”

Ми у соцмережах:

FB: www.facebook.com/www.zr.zp.ua
Telegram: https://t.me/zr_info

Підтримати проєкт