У Запоріжжі суд звільнив екс-директора МКП «Основаніє» від кримінальної відповідальності

Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив від кримінальної відповідальності колишнього керівника МКП «Основаніє» Олексія Гаврікова. Раніше його обвинувачували в ухиленні від сплати податків. 

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Запоріжжя.

Розпорядженням міського голови Олексій Гавріков був призначений на посаду виконуючого обов`язки директора МКП «Основаніє» з січня 2013 року до червня 2014 року, а далі став обіймати посаду безпосередньо директора комунального підприємства.

Олексій Гавриков

Згідно з матеріалами справи, перебуваючи на посаді директора МКП «Основаніє», Олексій Гавріков кілька разів надавав вказівки головному бухгалтеру, які призвели до можливості для підприємства ухилитися від сплати податків.

Зокрема, МКП «Основаніє» у бухгалтерській та податковій звітності відобразило нібито понесені витрати за рахунок придбання товарів та робіт у кількох приватних підприємств, які насправді їх не надавали. У результаті, це призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств на загальну суму 2,78 мільйона гривень (зі штрафними санкціями та пенею). 

Під час судового засідання державний обвинувач підтримав клопотання про звільнення Олексія Гаврікова від кримінальної відповідальності унаслідок погашення сум податків. 

В судовому засіданні Олексій Гавріков повністю визнав провину, підтвердив факт вчинення ним злочину при вказаних обставинах.

Фрагмент даних порталу Судової влади України

Жовтневий районний суд Запоріжжя своєю ухвалою від вересня 2020 року звільнив Гаврікова від кримінальної відповідальності за статтею про ухилення від сплати податків (ч.4 ст. 212 КК).

Наприкінці вересня ухвала набрала законної сили.

Читайте також: Мерські перегони у Запоріжжі: хто ці 10 кандидатів