Суд виправдав екс-керівника запорізької поліції за начебто непристойну поведінку

У липні цього року набула розголосу інформація про те, що колишнього очільника ГУНП в Запорізькій області Олега Золотоношу затримали у нетверезому вигляді за кермом. Нещодавно суд виправдав колишнього посадовця, але за статтею про непристойну поведінкуПро керування автівкою у нетверезому стані в матеріалах справи не йдеться.

Про це відомо із рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.

Зокрема, 15 липня цього року о першій годині ночі патрульні зупинили на вулиці Драгомирова в Києві Олега Золотоношу з ознаками алкогольного сп’яніння, – йдеться у судових рішеннях. У документах патрульні зафіксували, що він був у забрудненому одязі та висловлювався нецензурною лайкою, чим ображав людську гідність та громадську мораль.

Тоді на Олега Золотоношу наділи кайданки та доставили до Печерського відділення поліції. Там склали постанову про притягнення до адміністративної відповідальності та оштрафували на 51 гривню за появу у громадському місці в нетверезому стані (ч.1 ст.178 КУпАП).

Дослідивши матеріали справи суд встановив, що Олег Золотоноша перебував не в громадському місці, а знаходився поблизу житла, яке на праві власності належить його дружині. Кромі того суд зазначив, що є лише відеозапис події, який відображав факт затримання, а не факт протиправної поведінки у громадському місці.

Своїм рішенням від жовтня 2020 року суд скасував постанову про притягнення Олега Золотоноші до адмінстративної відповідальності та застосування до нього штрафу у розмірі 51 гривні.

Також визнав протиправним затримання колишнього очільника запорізької поліції, застосування до нього кайданків, неповідомлення родичів про затримання та інші дії патрульних.

Фрагмент даних порталу Судової влади України

Нагадаємо, Олег Золотоноша був першим проректором Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Потім, з січня 2017 року до травня 2018 року, очолював ГУ Нацполіції в Запорізькій області. У серпні цього року він подав декларацію перед звільненням з посади радника голови департаменту забезпечення діяльності голови Національної поліції України. 

Читайте також: Мерські перегони у Запоріжжі: хто ці 10 кандидатів