У Запоріжжі суд поновив на посаді люстрованого чиновника

Мова йде про колишнього очільника департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Миколу Ярмощука. 2014 року його звільнили за законом «Про очищення влади», але  нещодавно суд поновив його на посаді.

Про це йдеться у рішенні Запорізького окружного адміністративного суду. 

16 вересня 2014 року в Україні прийняли закон «Про очищення влади», згідно якого під звільнення потрапили посадовці, які обіймали керівні посади за часів Януковича. У Запоріжжі положення цього закону застосували і до Миколи Ярмощука, який на той час обіймав посаду директора департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації. За розпорядженням голови Запорізької ОДА від 27 жовтня 2014 року (№193-к) його звільнили з посади та згодом внесли до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких було застосовано положення закону «Про очищення влади».

Фрагмент даних реєстру люстрованих осіб

У листопаді 2014 року посадовець звернувся із позовом до Запорізького окружного адміністративного суду про скасування розпоряждення про його звільнення та поновлення на роботі. Справа розглядалась шість років. Наприкінці вересня 2020 року суд прийняв рішення поновити посадовця на роботі та стягнути з департаменту освіти і науки Запорізької ОДА на користь Ярмощука середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 155,7 тисячі гривень.

Фрагмент судового рішення

На виконання цього рішення голова Запорізької ОДА вже видав розпорядження від 29 вересня 2020 (№122-к) «Про поновлення на посаді Ярмощука М. А.».

Згідно цього розпорядження, посадовця поновлять на роботі в ОДА з наступного дня після усунення ним обставин, що перешкоджають проходженню державної служби. Зокрема, після звільнення з нинішньої роботи.

Наразі Микола Ярмощук є  директором комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради. На початку жовтня він подав заяву про звільнення. 

9 жовтня на сайті Запорізької обласної ради з’явився відповідний проєкт рішення № 107 про звільнення посадовця із цієї посади та припинення укладеного з ним контракту.

Нагадаємо, Микола Ярмощук з 2010 по 2012 рік обіймав посаду заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації. З 2012 по 2013 рік був заступником голови Запорізької обласної ради.

З жовтня 2013 по 2014 рік він обіймав посаду виконувача обов’язків директора Запорізького електротехнічного коледжу Запорізького технічного університету. А з лютого 2014 року був призначений на посаду директора департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Після люстрації, упродовж 2014-2016 років, перебував на обліку у Запорізькому міському центрі зайнятості.

2016 року був призначений на контрактній основі директором комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради». 2019 року з ним продовжили дію контракту до 2024 року. 

Читайте також: Мерські перегони у Запоріжжі: хто ці 10 кандидатів