Запорізькі нардепи Кальцев і Пономарьов підписали подання до Конституційного Суду про скасування антикорупційних законів

З 28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до державного реєстру декларацій, у якому оприлюднювали інформацію про статки посадовців. Це зробили на виконання рішення Конституційного Суду України. Суд прийняв рішення у результаті розгляду подання 47 народних депутатів України. Серед депутатів, які підписали документ – запорізькі обранці від “Опозиційної платформи – За життя” Володимир Кальцев та Олександр Пономарьов.

Документ опублікований на сайті Конституційного Суду України.

Зокрема, своїм рішенням (№ 13-р/2020 від 27 жовтня 2020 року) Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків, а також окремі положення закону “Про запобігання корупції”. В тому числі і про діяльність НАЗК. Рішення унеможливило роботу державного реєстру декларацій. 

На виконання рішення суду НАЗК 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій. Тепер на сторінці розміщується відповідне повідомлення. 

“Це означає, що державні органи та громадськість більше не мають відкритого цілодобового доступу до електронних декларацій посадовців, а НАЗК припиняє їхню перевірку, зберігання та оприлюднення”, – повідомили в НАЗК

Подання щодо розгляду положень закону “Про запобігання корупції” до суду зробили 47 народних депутатів. Серед них – запорізькі обранці від “Опозиційної платформи – За життя” Володимир Кальцев та Олександр Пономарьов. Володимир Кальцев обирався до Верховної Ради України за списками партії (№ 24), Олександр Пономарьов переміг в окрузі № 78 (Бердянськ). 

Фрагмент документу із підписами нардепів під поданням

З переліком народних депутатів, які підписали подання, можна ознайомитись за цим посиланням

Рішення про скасування антикорупційних норм підтримали 14 суддів. Наразі відомо, що Президент Володимир Зеленський терміново скликав засідання РНБО щодо цього рішення Конституційного Суду України.

Додано (30.10.2020). У Національному агентстві з питань запобігання корупції повідомили, що 30 жовтня відновили доступ до реєстру декларацій. Відповідне розпорядження прийняв Кабмін на позачерговому засіданні, яке ініціював Президент.

Утім, в НАЗК відмічають, що прийняте рішення суду фактично паралізувало роботу агентства. Зокрема, призвело до того, що електронні декларації тепер фактично не можуть бути перевірені, Звільнено від відповідальності тисячі осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Рішення суду заборонило НАЗК розглядати заяви про корупцію. Також заборонено притягати до адміністративної та дисциплінарної відповідальності всіх осіб, які вчинили корупційні правопорушення та займають відповідальне та особливо відповідальне становище (судді, прокурори, народні депутати, тощо).