Вищий антикорупційний суд України закрив справу Костянтина Бриля

У Вищому антикорупційному суді України повідомили, що закрили справу проти ексочільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Раніше його обвинувачували у тому, що він не задекларував свого майна на майже 43 мільйони гривень.

Про це повідомляє пресслужба Вищого антикорупційного суду України.

2017 року правоохоронці почали розслідування у справі про незадекларовані статки очільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля. Через кілька років, у липні 2019-го, йому оголосили підозру, а у листопаді Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт відносно запорізького високопосадовця. Тоді його обвинуватили за статтею про декларування недостовірної інформації (ст. 366-1 КК).

Мова йшла про внесення недостовірних відомостей у декларації за 2016 та 2017 роки. Зокрема, правоохоронці повідомили, що Костянтин Бриль не задекларував майна майже на 43 мільйони гривень. Це були земельні ділянки, доходи та корпоративні права, а також елітні автомобілі.

Наприкінці листопада 2019 року справу почав розглядати Вищий антикорупційний суд України (ВАКС). Із судових ухвал відомо, що захисники Бриля наполягали на поверненні обвинувального акту прокурорам, проте суд відмовив у задоволенні такого клопотання. Разом з тим, своєю ухвалою від 20 січня 2020 року ВАКС зробив розгляд справи закритим.

3 листопада цього року у суді повідомили, що закривають кримінальне провадження відносно Костянтина Бриля.

Справу було закрито з огляду на те, що кількома днями раніше, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України”, повідомили у суді.

На момент ухвалення рішення Конституційним судом на розгляді ВАКС перебувало ще 17 кримінальних проваджень за статтею про недостовірне декларування статків (ст. 366-1 КК).

Варто додати, що своїм рішенням Конституційний Суд України також визнав неконституційними деякі норми закону “Про запобігання корупції”. Це фактично паралізувало діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції. Зокрема, призвело до припинення роботи реєстру електронних декларацій.

Згодом було повідомлено, що роботу реєстру відновили за спеціальним рішенням Кабміну. Утім, НАЗК втратило повноваження щодо розгляду заяв про корупцію та перевірку декларацій. Подання до Конституційного Суду України щодо розгляду положень закону “Про запобігання корупції” зробили 47 народних депутатів. Серед них виявились запорізькі нардепи від ОПЗЖ Володимир Кальцев та Олександр Пономарьов

Читайте також: Запорізькі нардепи Кальцев і Пономарьов підписали подання до Конституційного Суду про скасування антикорупційних законів