Запорізька міськрада збільшує видатки на боротьбу з COVID-19 на 34 мільйони гривень

На позачерговій сесії Запорізької міськради, яка відбудеться 4 листопада, депутати розглянуть проєкт рішення про зміни до міської програми охорони здоров’я. Згідно документу, у місті хочуть збільшити видатки на боротьбу з коронавірусом – на 34,6 мільйона гривень.

Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті міськради.

Зокрема, 25 мільйонів передбачається витратити на придбання пересувних рентгенапаратів, кисневих концентраторів, апаратів ШВЛ, моніторів, тощо. Ще 5,7 мільйона планують спрямувати на створення міської ПЛР-лабораторії на базі “Міської лікарні № 1″. За вказані кошти проведуть оснащення лабораторії та придбають витратні матеріали. 

Також 3 мільйони гривень передбачили на улаштування та ремонт киснепроводів для пацієнтів хворих на COVID-19. Раніше ми повідомляли, що кошти на це надійдуть до міського бюджету у якості державної субвенції.  Окремо 907 тисяч гривень передбачили на пальне для перевезення медпрацівників під час карантину. 

Нагадаємо, у березні цього року депутати міськради проголосували за виділення на боротьбу з коронавірусом 100 мільйонів гривень з міського бюджету. Ці кошти планувалось розподілити на 30 різних заходів. Значну частину грошей мали витратити на забезпечення ліками та медзасобами хворих – 49 мільйонів гривень. 

З минулого тижня Запоріжжя перейшло у передостанню за рівнем епіднебезпеки «помаранчеву» зону. За минулу добу у місті зафіксовано 220 нових випадків зараження COVID-19. Усього від початку епідемії в обласному центрі зареєстровано 5318 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

Читайте також: У Запоріжжі судитимуть помічника запорізького нардепа