Запорізька поліція оштрафувала на 799 тисяч гривень порушників карантинних вимог

Від початку введення карантину у Запорізькій області склали 1816 протоколів про порушення карантинних вимог. На цей час загальна сума стягнень становить 799 тисяч гривень. 

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника ГУ НП в Запорізькій області Павло Карабута.

Йдеться про перевірки у ресторанах, кафе, нічних клубах, барах, закладах торгівлі, громадському транспорті області. За результатами перевірок співробітники поліції склали 1816 протоколів, 1811 з яких відправили до суду. На цей час у судах розглянули  841 протокол, сума стягнень склала 799 тисяч гривень.

Нагадаємо, у березні цього року прийняли поправки до законів України про введення відповідальності за порушення карантинних вимог.

Стаття 44-3 КУпАП передбачає штраф у вигляді 1-2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 до 34 тисяч гривень. Зокрема, такі штрафи передбачаються і за перебування у громадських місцях без засобів захисту, документів, самовільне залишення місця обсервації, тощо.

Кримінальна відповідальність передбачена статтею 325 ККУ. В ній йдеться про негативні наслідки порушення карантинних вимог для інших громадян. Тобто, якщо буде доведено, що людина, порушуючи карантинні вимоги, заразила на COVID-19 іншу людину або групу осіб.

Читайте також: Пологівський район Запорізької області увійшов до «червоної» зони епіднебезпеки