Суд закрив кримінальну справу проти заступника начальника Бердянського порту

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження проти заступника начальника Бердянського порту Віталія Бур’яна. Справа стосувалась зловживань на тендері із закупівлі автокрану. Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє, що буде оскаржувати це рішення.

Про закриття справи повідомив Вищий антикорупційний суд.

За даними слідства, 2018 року бердянська філія ДП «Адміністрація морських портів України» оголосила тендер на придбання автокрану за 2,5 мільйона гривень. На торги подали пропозиції три підприємства. За версією слідства, начальник Бердянського порту разом з підлеглими, зокрема й заступником Віталієм Бур’яном, сприяли перемозі у відкритих торгах ТОВ «ХМВП Електропівденмонтаж», документація якого насправді не відповідала умовам тендеру. Пізніше з підприємством уклали договір і перерахували йому кошти, але обладнання воно так і не поставило.

У лютому 2020 року правоохоронці повідомили про підозру за статтями про зловживання службовим становищем та підробку документів начальнику Бердянського порту, його заступнику, інженеру та вже колишній директорці ТОВ «ХМВП Електропівденмонтаж». Утім, стосовно заступника начальника порту Вищий антикорупційний суд нещодавно ухвалив закрити кримінальне провадження. Причина – прокуратура не звернулась до суду із обвинувальним актом упродовж встановленого строку.

Наразі у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі повідомляють, що будуть оскаржувати це рішення суду. 

Читайте також: Пішохідну зону у центрі Запоріжжя добудує фірма з кримінальним шлейфом