За смерть поліцейського запорізькому високопосадовцю загрожує 5 років за гратами

Більше двох років тому у Запоріжжі сталася трагедія на воді. Очільник управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області разом з двома співробітниками поліції вийшов в акваторію Дніпра на моторному човні. У результаті цієї прогулянки один поліцейський загинув. Лише у жовтні 2020 року вже екскерівнику управління рибного господарства повідомили про підозру у цій справі.

Про це йдеться у повідомлені Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо, трагедія сталася 30 вересня 2018 року. Тоді начальник управління Держагентства рибного господарства у Запорізькій області Дмитро Чайка разом з двома співробітниками управління захисту економіки Нацполіції в Запорізькій області вийшов у акваторію Дніпра на новому моторному човні.

Дмитро Чайка

Під час руху човен несподівано отримав різкий крен на правий бік. Внаслідок цього усі троє людей опинились за бортом. У результаті надзвичайної події 34-річний поліцейский, перебуваючи у воді, отримав численні тілесні ушкодження від працюючого гвинта човна. Жахливі рани призвели до смерті. Дмитро Чайка отримав травми та був госпіталізований до лікарні. Другий поліцейський залишився не ушкоджений.

Прокуратура Запорізької області за фактом загибелі людини порушила кримінальну справу за статтею про порушення чинних на транспорті правил, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки (ст. 291 КК). У рамках розслідування Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя задовольнив клопотання прокурора про арешт майна, що належало Державному агентству рибного господарства в Запорізькій області. А саме, того самого моторного човна та журналу виходу-приходу суден флоту Держагентства рибного господарства в Запорізькій області.

Утім, у лютому 2019 року кримінальну справу прокуратура закрила – начебто через відсутність у діях Дмитра Чайки складу кримінального правопорушення. Крім того, суд задовольнив клопотання представника управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області про скасування арешту майна. Човен та документація повернулись “рибникам”.

Разом з тим, розслідування у справі продовжили співробітники Державного бюро розслідувань. Зокрема, за фактами можливого зловживання службовим становищем посадовців запорізького рибного агентства, які полягали й у використанні службового човна в приватних цілях. Мова йшла і про вивчення обставин використання човна 30 вересня 2018 року — в день, коли трапилась трагедія на Дніпрі.

За результатами цього розслідування 30 жовтня 2020 року Дмитру Чайці повідомили про підозру – за статтею про порушення чинних на транспорті правил, що спричинило загибель людей (ст 291 КК).

За даними слідства, новий човен, на якому здійснювали прогулянку, ще був не придатний до плавання. А запорізький високопосадовець, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, допустив до керування судна одного з поліцейських, який не мав відповідної кваліфікації для керування та посвідчення. При цьому, Дмитро Чайка не забезпечив його пристроєм аварійної зупинки, який має бути закріплений за водієм.

Таким чином, Дмитро Чайка наразі підозрюється у порушенні чинних на транспорті правил, що спричинило загибель людини. Санкція статті, яку наразі інкримінують високопосадовцю, передбачає до 5 років позбавлення волі.

Сам Дмитро Чайка вже полишив Запоріжжя. Згідно документів, він став переможцем повторного конкурсу, оголошеного наказом Держрибагентства від 12 лютого 2020 року, та був призначений начальником відділу матеріально-технічного забезпечення Державного агентства рибного господарства України.

Читайте також: Вищий антикорупційний суд України закрив справу Костянтина Бриля