У Запоріжжі вводять останній, «червоний» рівень епідзагрози. У місті посилять патрулювання

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила епідемічне зонування в Україні. Запоріжжя увійшло до «червоної» зони, тобто отримало статус міста з найвищою епіднебезпекою.

Про оновлення зонування повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Нові обмеження, які передбачає “червона” зона, почнуть діяти з 9 листопада.

Крім Запоріжжя до “червоної” зони увійшли також Мелітополь, Новомиколаївський, Оріхівський та Чернігівський райони. Червоний рівень загрози зберігається також у Пологівському районі.

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк вже повідомив, що у місті буде посилено патрулювання поліцією та Нацгвардією. Силовики перевірятимуть дотримання карантину у магазинах, кафе, транспорті, ринках, зупинках громадського транспорту, тощо.

Також передбачається, що міський транспорт продовжить роботу, але буде перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях. Безкоштовний проїзд для пенсіонерів міськрада відмінила цього дня, 6 листопада.

Робота закладів громадського харчування забороняється після 20.00. До цього їм можна було працювати до 22.00. Після закриття заклади можуть працювати на доставку, або навинос.

Спортзали, перукарні, інші заклади, що надають послуги продовжать роботу за умови створення дистанції між відвідувачами та постійної дезінфекції приміщень. З дотриманням карантинних вимог продовжать також роботу дитячі садки та 1-4 класи у школах.

Під лікування хворих на COVID-19 додатково перепрофілюють 90 ліжок у “Міській лікарні №1” та 50 ліжок у “Міській лікарні №9”.

За минулу добу у Запорізькій області на COVID-19 захворіло 446 чоловік, всього з початку пандемії- 12 196 чоловік. 

Читайте також: Запорізька поліція оштрафувала на 799 тисяч гривень порушників карантинних вимог