На АвтоЗАЗі у жовтні виробили 178 легковиків

“Запорізький автомобілебудівний завод” у жовтні цього року виробив 178 легкових автівок. У вересні обсяг виробництва складав 248 легковиків. 

Дані наводить асоціація автовиробників “УкрАвтопром”. 

Раніше, з січня до вересня цього року, “Запорізький автомобілебудівний завод” не повідомляв про складання легкових автівок. 

Нагадаємо, напочатку вересня на заводі повідомили, що починають спільний проєкт з виробництва автівок із Groupe Renault. Пізніше видання “Економічна правда” повідомило, що запорізьке підприємство насправді займається складанням транспортних засобів із комплектуючих російського заводу “АвтоВАЗ”, який входить до Groupe Renault. Таким чином в Україні обходять заборону ввезення автівок з Росії.

Наприкінці жовтня, після оприлюднення цієї інформації, народні депутати України Роберт Горват, Валерій Лунченко, Василь Петьовка та Владислав Поляк написали звернення до голови уряду Дениса Шмигаля з вимогою заборонити ввіз до України комплектуючих для автомобілів із Російської Федерації. 

“У січні-серпні 2020 року в Україну було імпортовано шасi з установленими двигунами та кузовів для моторних транспортних засобiв, що походять з Російської Федерації, на загальну суму близько 3  млн. дол. США”, – навів загальні дані Роберт Горват. 

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року Кабінет міністрів України продовжив дію заборони на ввезення на територію України автомобілів з Росії.

Читайте також: До рейтингу найбагатших українців увійшли двоє запоріжців