Суд обрав запобіжний захід запорізькому співробітнику Держгеокадастру у справі про махінації із землею

У жовтні співробітники СБУ повідомили, що викрили корупційну схему у сфері земельних відносин, організаторами якої стало екскерівництво та посадовці Держгеокадастру в Запорізькій області. Тоді у місті затримали фігуранта цієї справи. Нещодавно суд обрав йому запобіжний захід — домашній арешт у нічний час.

Про це відомо із ухвали Оржонікідзевського районного суду.

За попередніми даними слідства, екскерівництво Держгеокадастру у Запорізькій області за допомогою колишніх підлеглих підшукувало вільні земельні ділянки для підприємців. Бізнесменам гарантували безперешкодний розгляд і погодження документації на отримання цих ділянок. Необхідну документацію на землю виготовляли через підконтрольну фірму.

Розслідуючи оборудку, співробітники СБУ задокументували факт вимагання 600 тисяч гривень за виділення 28 гектарів землі сільськогосподарського призначення. Правоохоронці затримали одного із фігурантів у цій справі у центрі Запоріжжя під час отримання першої частини коштів – у розмірі 440 тисяч гривень.

Затриманим виявився Сергій Жужа. 2016 року він обіймав посаду заступника начальника управління Держгеокадастру в Запорізькому районі Запорізької області. Пізніше працював головним спеціалістом в обласному управлінні Держгеокадастру. А наприкінці 2019 року подав декларарацію кандидата на посаду начальника головного управління Держгеокадастру в Запорізькій області.

Тоді у своїй декларації за 2018 рік він зазначив лише отримання допомоги по безробіттю в розмірі 3369 гривень. Жодного майна та грошових заощаджень не декларував.

Згідно судових рішень, у Запоріжжі Сергія Жужу затримали 21 жовтня, а наступного дня йому повідомили про підозру — за статтею про шахрайство у великих розмірах (ч.3 ст.190) та підбурювання до надання хабара (ч.3 ст. 369).

Слідчі вимагали у суді обрання для нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Втім, захисники клопотали про домашній арешт у нічний час, посилаючись на те, що вина Сергія Жужі не доведена, а сам він неодноразово отримував подяки за сумлінну роботу від органів держвлади та наразі здійснює догляд за хворою сестрою.

Наприкінці жовтня Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя ухвалив застосувати до Сергія Жужі запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, строком до 22 грудня 2020 року. Зокрема, заборонив залишати житло з 20.00 до 8.00 наступної доби.

Також суд зобов’язав його прибувати на виклик до слідчого, прокурора, суду – залежно від стадії кримінального провадження. Крім того, не відлучатися за межі Запоріжжя без дозволу правоохоронців та суду, повідомляти про зміну місця проживання і роботи та утримуватися від спілкування із потерпілим та свідками по кримінальному провадженню. Також, за рішенням суду, Сергій Жужа мав здати на зберігання свій паспорт (або паспорти) для виїзду за кордон.

Читайте також: За смерть поліцейського запорізькому високопосадовцю загрожує 5 років за гратами

“Запорізький проект розслідувань” – це проєкт якісної аналітики та розслідувань про життя Запоріжжя. Ви можете допомогти нам створити більше публікацій.

Підтримати проєкт