У Запоріжжі вимагали послаблення карантину стукотом посуду. Кабмін запровадив локдаун вихідного дня

У Запоріжжі близько тисячі людей прийшли до будівлі облдержадміністрації, вимагаючи послаблення карантинних обмежень, зокрема для закладів громадського харчування. Окрім плакатів з гаслами про наслідки карантину для бізнесу деякі з протестувальників тримали прапори з логотипами відомих у Запоріжжі кафе, барів, ресторанів.

Акція відбулась 11 листопада.

У заході взяли участь здебільшого молоді люди. Вони вимагали появи голови Запорізької ОДА викрикуванням гасла «Маю право працювати!». Також бряцканням металевого посуду, гуркотом барних шейкерів.

З 9 листопада роботу закладів харчування було обмежено до 20.00. Таких заходів вжили після того, як Запоріжжя увійшло до “червоної” зони епіднебезпеки. Надалі передбачалося введення більш жорстких обмежень, зокрема карантину “вихідного дня”.

Під час акції підприємці збирали підписи під вимогою послабити карантинні заходи. У Запоріжжі до учасників акції вийшов голова Запорізької ОДА Віталій Боговін. Йому передали резолюцію із підписами. За словами Боговіна, карантинні заходи могли бути набагато жорсткішими.

Мітингувальники заявили про готовність перекривати рух центральними дорогами міста в разі, якщо карантин для них не буде пом’якшено. Водночас вони заявили про готовність дотримуватися усіх правил дезінфекції та дистанціювання у закладах.

Втім, сьогодні стало відомо, що на засіданні Кабміну його голова Денис Шмигаль заявив про запровадження локдауну вихідного дня – заборони на роботу усіх громадських закладів у суботу та неділю, окрім аптек та продуктових магазинів.

Водночас, в уряді заявили про готовність компенсувати частину зарплат працівників розважальної сфери, запровадити кредитні канікули та застосувати механізм визнання карантину “вихідного дня” як форс-мажорних обставин.

Акції протесту працівників сфер громадського харчування та розваг пройшли у багатьох великих містах. У Києві під  будинком уряду протестували кілька сотен людей.

Нагадаємо, у Запоріжжі цього року значно зріс рівень безробіття. Фахівці пов’язують це із запровадженням навесні карантину. Зокрема, чимала кількість підприємств почала звільняти працівників.

Читайте також: Рекордне безробіття: як підприємства Запоріжжя звільняли працівників